Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Mikołajki w MOCAK-u

Zapraszamy dzieci na pełne artystycznych niespodzianek oprowadzanie po Muzeum.

więcej ›

Dotknij sztuki – warsztaty dla osób niewidomych

W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 3 grudnia MOCAK organizuje warsztaty przeznaczone dla osób niewidomych. W trakcie spotkania będzie można dotykać sztuki i dzielić się wrażeniami z tak bezpośredniego jej odbioru.

więcej ›

Zajęcia dla dzieci podczas X Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Dla dzieci odwiedzających 23 listopada Muzeum Dział Edukacji MOCAK-u przygotował wiele atrakcji.

więcej ›

Tydzień Seniora 2014

Zapraszamy na nieodpłatne warsztaty i oprowadzania dla seniorów. Akcja kierowana jest do organizacji i instytucji skupiających seniorów lub działających na ich rzecz.

więcej ›

Rodzinne kolekcje (wrzesień–listopad)

Zapraszamy na cykl warsztatów dla rodzin. Uczestnicy spotkań poznają dzieła z Kolekcji MOCAK-u i wspólnie wykonają prace, które wejdą w skład ich rodzinnych zbiorów.

więcej ›