Wystawy

Wystawy czasowe

Julian Opie

Rzeźby, obrazy, filmy

Wystawa otwarta w dniach: 18.10.2014 - 25.01.2015
Miejsce: Poziom 0

Na wystawie Juliana Opiego, jednego z najważniejszych współczesnych artystów brytyjskich, prezentujemy nowe prace, w większości przygotowane specjalnie na ekspozycję w Krakowie. Ich tematem jest człowiek i otaczająca go natura.

Instalacja czy obiekt? Prace z Kolekcji MOCAK-u

Wystawa otwarta w dniach: 18.10.2014 - 18.01.2015
Miejsce: Poziom 0

Na wystawie prezentujemy kilkanaście prac ze zbiorów Muzeum. Część z nich nigdy wcześniej nie była pokazywana w MOCAK-u. Instalacja czy obiekt? – w zakresie wyrażonym tytułem – analizuje problem płynności mediów w sztuce współczesnej.

Karol Radziszewski

America Is Not Ready For This

Wystawa otwarta w dniach: 18.10.2014 - 11.01.2015
Miejsce: Galeria Beta

W 2011 roku Karol Radziszewski postanowił wyruszyć w podróż do Ameryki śladami Natalii LL.
Wystawa, na którą składają się dokumentacje jego spotkań, korespondencja mailowa i zdjęcia archiwalne, tworzy nowy portret artystki.

Mikołaj Smoczyński

Przedmiot, przestrzeń, fotografia

Wystawa otwarta w dniach: 18.10.2014 - 11.01.2015
Miejsce: Galeria Alfa

Pierwsza z serii wystaw w MOCAK-u prezentujących dorobek artystyczny Mikołaja Smoczyńskiego, oparta w całości na dziełach sztuki i zbiorach archiwalnych, które Muzeum w 2011 roku otrzymało w darze od spadkobierców artysty.

Inspiracje literackie

Wystawa otwarta w dniach: 18.10.2014 - 11.01.2015
Miejsce: Galeria Re, Biblioteka MOCAK-u

Artysta inspirujący się literaturą próbuje zwizualizować to, co pisarz pozostawia wyobraźni czytelnika. Wystawa koncentruje się na pracach odnoszących się do opowieści, w których świat jest miejscem magicznym i absurdalnym, pełnym niesamowitych zjawisk.

Wystawy stałe

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Najnowsza wystawa Kolekcji MOCAK-u – zachowując kilka prac z poprzedniej odsłony – prezentuje nabytki pozyskane przez Muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat. Podobnie jak w poprzednim roku wystawa podzielona jest według mediów, w jakich powstały prace. Nacisk kładziemy na te najważniejsze: fotografię, malarstwo, rzeźbę i wideo.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Miejsce: Budynek B

W bocznym budynku MOCAK-u, obok Czytelni, znajduje się sala, w której jest eksponowana Biblioteka Mieczysława Porębskiego.