Wystawy

Wystawy czasowe

Jestem kroplą w morzu. Sztuka ukraińskiej rewolucji

Wystawa otwarta w dniach: 01.08.2014 - 19.10.2014
Miejsce: Poziom -1

Sztuka od początku towarzyszyła protestom na Majdanie, była wyrazem oporu wobec rosyjskich wpływów w państwie i przestrzenią wolności.

Wystawa otwarta jeszcze 7 dni!

Zbrodnia w sztuce

Wystawa otwarta w dniach: 16.05.2014 - 28.09.2014
Miejsce: Poziom 0

Zbrodnia w sztuce to czwarta z kolei wystawa realizowana przez MOCAK w serii łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi, takimi jak historia, sport, nauka czy religia. Zbrodnia ujawnia to wszystko, co w człowieku jest fanatycznym oszołomieniem, mroczną bezradnością i krzywdą bez zadośćuczynienia.

Wystawa otwarta jeszcze 3 dni!

Papieże

Wystawa otwarta w dniach: 27.06.2014 - 24.09.2014
Miejsce: Galeria Beta

Wystawa jest analizą zjawiska fascynacji Janem Pawłem II, jego wizerunkiem i materialnymi śladami jego obecności. Prezentowane prace są tylko niewielką częścią krytycznego oglądu postępującej egzaltacji społeczeństwa.

Wystawy stałe

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Najnowsza wystawa Kolekcji MOCAK-u – zachowując kilka prac z poprzedniej odsłony – prezentuje nabytki pozyskane przez Muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat. Podobnie jak w poprzednim roku wystawa podzielona jest według mediów, w jakich powstały prace. Nacisk kładziemy na te najważniejsze: fotografię, malarstwo, rzeźbę i wideo.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Miejsce: Budynek B

W bocznym budynku MOCAK-u, obok Czytelni, znajduje się sala, w której jest eksponowana Biblioteka Mieczysława Porębskiego.