OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

18.11.2018 godz. 11–19

Opublikowano: 06.11.2018

Jak co roku zapraszamy do MOCAK-u na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. W niedzielę 18 listopada przez cały dzień można zwiedzać wszystkie wystawy bezpłatnie. Muzeum będzie otwarte jak zwykle w godzinach 11–19. Ostatni goście proszeni są o przybycie do 18.30.

O godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie po ekspozycjach: Ranny, który może chodzić duetu Muntean/Rosenblum i Język kwiatów Akiry Inumaru. Opowie o nich Katarzyna Wincenciak z Działu Sztuki MOCAK-u. Przewidywany czas oprowadzania po wszystkich wystawach to 60 minut.

O godzinie 17 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego z udziałem artysty oraz performans w jego wykonaniu.

O godzinie 18 zapraszamy na pokaz filmu w reżyserii Brunona Colelli Moje Włochy. Wydarzenie towarzyszy wystawie Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego. W pokazie wezmą udział artysta oraz reżyser filmu. Miejsce: sala audiowizualna. Wstęp wolny. Więcej informacji >>

Na zwiedzających będą także czekać zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja, dzięki którym można się bliżej zapoznać z dziełami ze zbiorów MOCAK-u oraz aktywnie spędzić czas w Muzeum.

Zeszyty będą dostępne za darmo:
– w sali audiowizualnej MOCAK-u (budynek główny, poziom 0),
– w Bibliotece Mieczysława Porębskiego (budynek B),
– na wystawie Kolekcji MOCAK-u (budynek główny, poziom -1).

Tego dnia po raz pierwszy zaprezentujemy 11. zeszyt edukacyjny poświęcony pracom Jarosława Kozłowskiego, Małgorzaty Markiewicz, Józefa Robakowskiego i Jadwigi Sawickiej. Z tej okazji w sali audiowizualnej Muzeum w godzinach 11–18 będzie wyświetlany film Józefa Robakowskiego Z mojego okna (1978–1999) z Kolekcji MOCAK-u.

Tak jak w przypadku poprzednich wydawnictw z tej serii, zeszyt składa się z zadań, które mają przybliżyć odbiorcy znaczenie dzieła, a także pobudzić go do refleksji, skłonić do wyrażenia własnego zdania i rozwijać kreatywność.

Zeszyty 1.–9. są przeznaczone dla dzieci, natomiast 10. i 11. – dla osób dorosłych i młodzieży.

W godzinach 12–18 zapraszamy do Biblioteki MOCAK-u na otwarte warsztaty. Wszyscy zainteresowani będą mogli stworzyć wspólny album rysunkowy poświęcony pracom z wystawy Alicji Białej. Przez cały dzień w przestrzeni wystawy dostępne będą potrzebne materiały.