OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Aktywne czytanie.// //Koala disco //

Aktywne czytanie. Koala disco

18.01.2025 godz. 11.15 i 13.30

Opublikowano: 23.12.2024

W sobotę, 18 stycznia, o godzinie 11.15 i 13.30 zapraszamy dzieci do szóstego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki pod tytułem Koala disco autorstwa Aleksandry Cieślak (Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016).

Podczas Aktywnego czytania wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

Warsztaty poprowadzą:

Julia Jewszel – edukatorka w MOCAK-u i Muzeum Fotografii w Krakowie, studentka dwóch kierunków magisterskich Uniwersytetu Jagiellońskiego związanych z zarządzaniem kulturą i sztuką. Od trzech lat zajmuje się dostępnością kultury, a obecnie pisze pracę na temat zarządzania dziedzictwem kulturowym. Współtworzy kolektyw artystyczny Wielostany.

Anna Kubik – edukatorka, multiinstrumentalistka, wokalistka. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci. Współzałożycielka krakowskiego festiwalu muzycznego REST FEST. Jako Anna Rzeka koncertuje z solowym materiałem muzycznym z gitarą, pianinem i looperem do wokalu. Można ją znaleźć na Instagramie, YouTubie i TikToku jako @anna.rzeka. Od 2022 roku współpracuje z MOCAK-iem jako edukatorka.

Anna Pyzik - bibliotekarka, edukatorka i animatorka kultury, instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zawodowo związana z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie odpowiada m. in. za ofertę edukacyjną skierowaną do dzieci.  Autorka cyklu warsztatów Aktywne czytanie realizowanego w MOCAK-u od 2016 roku. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół edukacji nieformalnej i alternatywnej, w tym edukacji leśnej.

_

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 5 zł.

Zapraszamy również na zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym Aktywne śpiewanie.