Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wystawy towarzyszące duńskiej premierze opery Pasażerka w Aarhus

W ramach programu towarzyszącego premierze opery Pasażerka w Den Jyske Opera w Aarhus (Dania) zostaną zaprezentowane dwie wystawy poświęcone życiu i twórczości Zofii Posmysz, ich kuratorem jest dyrektor MOCAK-u Maria Anna Potocka.

więcej ›

Domki dla książek. Wspólne szycie patchworku

Co piątek, w godzinach 14–19, aż do 24 sierpnia, można wziąć udział w tworzeniu patchworku, który będzie stanowił „domek dla książek” pozostałych po Drugim Życiu Książki.

więcej ›

Lato w MOCAK-u

W czasie wakacji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spędzenia wolnego czasu w twórczy sposób. W lipcu i sierpniu planujemy szereg wydarzeń edukacyjno-artystycznych, które odbędą się zarówno na terenie Muzeum, jak i w przestrzeni miejskiej.

więcej ›

Kino letnie w MOCAK-u

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Ojczyzna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

więcej ›

Wtorki z Kolekcją

Wakacyjna odsłona cyklu Wtorki z Kolekcją jest poświęcona pracy Łukasza Surowca Berlin-Birkenau (2012).

więcej ›

Kichka. Life Is a Cartoon na Montreal World Film Festival

Film Kichka. Life Is a Cartoon został zakwalifikowany do konkursu filmów dokumentalnych w ramach 42. Montreal World Film Festival.

więcej ›

Kraków Live Festival 2018

W dniach 17–19 sierpnia zapraszamy do MOCAK-u wszystkich uczestników Kraków Live Festival! W ramach tegorocznej współpracy po okazaniu w kasie opaski lub ważnego biletu KLF uczestnicy imprezy będą mogli zwiedzić bezpłatnie wystawy w Muzeum.

więcej ›

Lipcowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2018

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

PrzyStań na plaży 2

W sobotę, 25 sierpnia, w godzinach 11–15 zapraszamy na plażę nad Wisłą (bulwar Kurlandzki) na Dzień z Książką Artystyczną – drugą odsłonę działań edukacyjno-artystycznych w ramach akcji PrzyStań na plaży Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

więcej ›

Filmowe piątki w MOCAK-u

Przez całe wakacje zapraszamy do MOCAK-u na Filmowe piątki, w ramach których wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii zaprezentujemy seanse filmowe Festiwalu Kina i Sztuki On Art.

więcej ›