Wystawy

Wystawy czasowe

Gender w sztuce

Wystawa otwarta w dniach: 15.05.2015 - 27.09.2015
Miejsce: Poziom 0

Gender w sztuce to kolejny projekt MOCAK-u z serii konfrontującej istotne terminy cywilizacyjne z interpretacją artysty. Wystawa o charakterze międzynarodowym zaprezentuje prace około czterdziestu artystów. Towarzysząca jej publikacja – obok dokumentowania wystawy – będzie zbiorem esejów ukazujących problem z różnych punktów widzenia.

Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz

Wystawa otwarta w dniach: 15.05.2015 - 31.10.2015
Miejsce: Poziom -1, sala audiowizualna, Galeria Alfa, Biblioteka MOCAK-u

Wystawa w MOCAK-u podkreśla istotną obecność tematu Auschwitz w dyskursie historyczno-społeczno-kulturowym. Pokazuje, w jaki sposób współcześni artyści z Polski, Izraela i Niemiec interpretują przeszłe wydarzenia. Nie chodzi o prezentowanie sztuki, której tematem jest ogólnie pojęty Holokaust, ale o prace odnoszące się do anus mundi – Auschwitz jako miejsca masowej zbrodni, najbardziej tragicznego symbolu, który wyprodukował człowiek.

On/a

Wystawa otwarta w dniach: 26.06.2015 - 13.09.2015
Miejsce: Galeria Re

Na wystawie w Galerii Re prezentujemy prace czterech studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artyści ukazują przemiany, które zaszły w rolach społecznych, wyznaczonych kobietom i mężczyznom. On/a swoją tematyką nawiązuje do wystawy prezentowanej w głównej przestrzeni muzeum – Gender w sztuce.

Zbigniew Herbert

Ludzie

Wystawa otwarta w dniach: 26.06.2015 - 13.09.2015
Miejsce: Galeria Beta

Wystawa wpisuje się w cykl ekspozycji MOCAK-u, których celem jest wzbogacenie wizerunku twórczego znanych postaci. Pokażemy na niej kilkadziesiąt rysunków przedstawiających twarze. Jest to wybór z kilkuset prac znajdujących się w kolekcji Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Wystawy stałe

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Szósta odsłona wystawy Kolekcji MOCAK-u jest prezentacją dzieł międzynarodowych artystów pozyskanych do zbiorów Muzeum w ciągu ostatnich lat. W obecnym kształcie prezentacja podzielona jest na kilka działów: konceptualizm, wideo, rzeźba oraz obiekt. 

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Miejsce: Budynek B

W bocznym budynku MOCAK-u, obok Czytelni, znajduje się sala, w której jest eksponowana Biblioteka Mieczysława Porębskiego.