Wystawy

Wystawy czasowe

Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 26.04.2015
Miejsce: Poziom 0

Motywem przewodnim wystawy są dwa pojęcia – często traktowane jako przeciwstawne – „logika” i „emocja”. Napięcie między nimi stanowi zasadniczą cechę współczesnej sztuki japońskiej. Wystawa jest próbą znalezienia istoty „japońskości”, przedstawienia jej w różnych kontekstach oraz określenia decydujących wyróżników jej estetyki.

Omer Fast

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 26.04.2015
Miejsce: Poziom 0

Wystawa w MOCAK-u jest pierwszą szeroką prezentacją twórczości Omera Fasta w Polsce. Pokazujemy na niej cztery instalacje wideo. Omer Fast to część programu wystaw, w ramach którego organizujemy indywidualne pokazy prac artystów z Kolekcji MOCAK-u.

Wystawa otwarta jeszcze 2 dni!

Marian Szulc (1922–1996). Malarstwo, rzeźba, fotografia

Wystawa otwarta w dniach: 21.03.2015 - 18.04.2015
Miejsce: Biblioteka MOCAK-u

Wystawa prac Mariana Szulca w MOCAK-u jest próbą przypomnienia tego wyjątkowego artysty. Prezentujemy na niej fotografie, obrazy oraz rzeźby kinetyczne jego autorstwa. Impulsem do zaprezentowania jego twórczości jest konferencja poświęcona pamięci prof. Marii Orwid, partnerki życiowej Mariana Szulca, wybitnej psychiatry, która podobnie jak i on mierzyła się z trudnym dziedzictwem przeszłości.

Wystawy stałe

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Najnowsza wystawa Kolekcji MOCAK-u – zachowując kilka prac z poprzedniej odsłony – prezentuje nabytki pozyskane przez Muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat. Podobnie jak w poprzednim roku wystawa podzielona jest według mediów, w jakich powstały prace. Nacisk kładziemy na te najważniejsze: fotografię, malarstwo, rzeźbę i wideo.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Miejsce: Budynek B

W bocznym budynku MOCAK-u, obok Czytelni, znajduje się sala, w której jest eksponowana Biblioteka Mieczysława Porębskiego.