Wystawy

Wystawy czasowe

Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 26.04.2015
Miejsce: Poziom 0

Motywem przewodnim wystawy są dwa pojęcia – często traktowane jako przeciwstawne – „logika” i „emocja”. Napięcie między nimi stanowi zasadniczą cechę współczesnej sztuki japońskiej. Wystawa jest próbą znalezienia istoty „japońskości”, przedstawienia jej w różnych kontekstach oraz określenia decydujących wyróżników jej estetyki.

Omer Fast

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 26.04.2015
Miejsce: Poziom 0

Wystawa w MOCAK-u jest pierwszą szeroką prezentacją twórczości Omera Fasta w Polsce. Pokazujemy na niej cztery instalacje wideo. Omer Fast to część programu wystaw, w ramach którego organizujemy indywidualne pokazy prac artystów z Kolekcji MOCAK-u.

Mikołaj Smoczyński

Dwa cykle

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 12.04.2015
Miejsce: Galeria Alfa

Druga z serii indywidualnych wystaw Mikołaja Smoczyńskiego. Oparta w całości na pracach z Kolekcji MOCAK-u, prezentuje dwa najwcześniejsze cykle fotograficzne artysty: Obiekt podwójny i The Secret Performance.

Nikifory

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 12.04.2015
Miejsce: Galeria Beta

Punktem odniesienia jest Nikifor Krynicki. Pozostali twórcy, których dzieła znajdą się na wystawie, reprezentują podobną do Mistrza z Krynicy postawę światopoglądową oraz twórczą.

Młody Izrael

Wystawa otwarta w dniach: 13.02.2015 - 12.04.2015
Miejsce: Galeria Re

Pierwsza zagraniczna wystawa w Galerii Re. Prezentuje prace wideo młodych artystów z Izraela – Nadava Bin-Nuna i Bena Hagariego.

Wystawy stałe

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Najnowsza wystawa Kolekcji MOCAK-u – zachowując kilka prac z poprzedniej odsłony – prezentuje nabytki pozyskane przez Muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat. Podobnie jak w poprzednim roku wystawa podzielona jest według mediów, w jakich powstały prace. Nacisk kładziemy na te najważniejsze: fotografię, malarstwo, rzeźbę i wideo.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Miejsce: Budynek B

W bocznym budynku MOCAK-u, obok Czytelni, znajduje się sala, w której jest eksponowana Biblioteka Mieczysława Porębskiego.