Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij

Wystawy

Wystawy czasowe

Medycyna w sztuce

Wystawa otwarta w dniach: 22.04.2016 - 02.10.2016
Miejsce: Poziom 0

Medycyna w sztuce to szósta z kolei realizowana przez MOCAK wystawa z serii łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi, takimi jak historia, sport, ekonomia czy sztuka.

Robert Devriendt

Making Connections

Wystawa otwarta w dniach: 22.04.2016 - 25.09.2016
Miejsce: Galeria Alfa

Wystawa Roberta Devriendta to kolejna z serii indywidualnych prezentacji artystów z Kolekcji MOCAK-u.

Olga Kisseleva

Martwa natura. Portret psychologiczny

Wystawa otwarta w dniach: 24.06.2016 - 25.09.2016
Miejsce: Galeria Beta

Na wystawie zostaną zaprezentowane dwie serie fotograficzno-tekstowe. Zdjęcia przedstawiają starannie zaaranżowane produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Przekaz fotograficzny w obu przypadkach uzupełniają teksty szukające w przedmiotach symbolicznych odniesień do psychiki osób, które je kupiły lub ukradły.

Odbitka próbna

Wystawa otwarta w dniach: 24.06.2016 - 25.09.2016
Miejsce: Galeria Re

Wystawa studentów i dyplomantów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Grafiki wykonane w technikach wklęsłodruku, dawniej przeznaczonych do celów ilustracyjno-reprodukcyjnych, posłużyły do zaprezentowania istotnych współczesnych zagadnień.

Wystawy stałe

Krystian Lupa

Live Factory 2: Warhol by Lupa

Miejsce: Poziom -1

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK we współpracy z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie otwiera nową przestrzeń w ramach swojej Kolekcji. Pokażemy w niej interaktywną instalację Krystiana Lupy Live Factory 2, zbudowaną na bazie scenografii do jego sztuki Factory 2. Odwiedzający MOCAK będą mogli wejść w obszar pracy, dotknąć ścian i mebli, zasiąść na kopii kanapy Warhola i oglądnąć zapisy z warsztatów teatralnych, które poprzedzały powstanie spektaklu.

Kolekcja MOCAK-u

Miejsce: Poziom -1

Szósta odsłona wystawy Kolekcji MOCAK-u jest prezentacją dzieł międzynarodowych artystów pozyskanych do zbiorów Muzeum w ciągu ostatnich lat. W obecnym kształcie prezentacja podzielona jest na kilka działów: konceptualizm, wideo, rzeźba oraz obiekt. 

Projekty

Cytaty z Kolekcji

Miejsce: Biblioteka MOCAK-u

Cytaty z Kolekcji to całoroczna inicjatywa, w ramach której w Bibliotece MOCAK-u będą prezentowane i omawiane wybrane prace ze zbiorów Muzeum. Projekt nie tylko da możliwość
zapoznania się z dziełami, które nie są obecnie eksponowane na wystawie Kolekcji, ale stanowi również zachętę do niespiesznej i pogłębionej analizy twórczości wybranych artystów.

Puls utopii – rozbłyski w ciemni

Wystawa otwarta w dniach: 16.01.2016 - 22.01.2017
Miejsce: fasada budynku B

Prezentacja inicjatywy Ines Doujak i Olivera Resslera realizowanej od 2014 roku. Jej część stanowi tworzenie przez zaproszonych artystów i aktywistów koncepcji banerów, które ukazują utopijne projekty.

Po co jest sztuka?

Projekt to próba odpowiedzenia na banalne, a jednocześnie podchwytliwe pytanie o sens istnienia sztuki. MOCAK zwraca się z nim do różnych grup społecznych, młodzieży, studentów ASP, młodych artystów, literatów.

Wystawy zewnętrzne

Jonasz Stern

Krajobraz po Zagładzie

Wystawa otwarta w dniach: 05.08.2016 - 25.09.2016
Miejsce: Centrum Sztuk Prześladowanych przy Muzeum Sztuki w Solingen