Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Narysował, namalowała – warsztaty z Patrykiem Lutrzykowskim

W niedzielę 18 października zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z cyklu Twórcza Kolekcja prowadzone przez artystę Patryka Lutrzykowskiego.

więcej ›

Maluje się!

27 września zapraszamy młodzież na warsztaty z cyklu Twórcza Kolekcja, które poprowadzi dr Michał Zawada, malarz, asystent w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

więcej ›

Wyniki konkursu Gender jest gdzieś pomiędzy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich i wyróżnionych prac w konkursie Gender jest gdzieś pomiędzy, który odbył się w ramach Kraków Live Festiwal na krakowskich Błoniach.

więcej ›

60+ Kultura w MOCAK-u

MOCAK zaprasza seniorów na bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw oraz warsztaty podczas weekendu 26–27 września.

więcej ›

Tydzień Kultury bez Barier w MOCAK-u

26 września w ramach Tygodnia Kultury bez Barier MOCAK zaprasza wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem sztuki innymi zmysłami niż wzrok na warsztaty oraz panel dyskusyjny.

więcej ›