OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

MOCAK w plenerze. Spotkajmy się na festiwalach!

MOCAK aktywnie włącza się w różnego rodzaju inicjatywy organizowane poza Muzeum. Latem 2020 roku zapraszamy do udziały w warsztatach, wykładach i spotkaniach.

więcej ›
//Sztuka i natura//, warsztaty w Ogrodzie Botanicznym, 2019, fot. M. Nikody

MOCAK w plenerze. Wśród kwiatów. Sztuka i muzyka

Podczas Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie zapraszamy na warsztaty inspirowane twórczością japońskiego artysty Akiry Inumaru oraz partyturami wizualnymi artystów z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
 Daniel Spoerri, //Der Zerschnittene//, 2014, obiekt, 134 × 102 × 30 cm, Kolekcja MOCAK-u

MOCAK w plenerze. Podlasie Slow Fest

Podczas tegorocznej edycji Podlasie Slow Fest MOCAK zaprasza na dwa wydarzenia: Sztuka interpretacji oraz Artystyczna uczta.

więcej ›
Warsztaty //Sztuka i architektura//, 2019, fot. MOCAK

Festiwal Otwarte Mieszkania: Sztuka i architektura. Warsztaty dla dzieci

W sobotę, 25 lipca, o godzinie 12 w podcieniach Muzeum w ramach Festiwalu Otwarte Mieszkania odbędą się warsztaty Sztuka i architektura dla dzieci w wieku 8–12 lat .

więcej ›
Materiały promocyjne organizatora

Seminarium o audiodeskrypcji

We wtorek 14 lipca o godzinie 11 zapraszamy na seminarium o audiodeskrypcji. W spotkaniu weźmie udział sześcioro specjalistów z tej dziedziny z całej Polski (między innymi Maria Prawelska z Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u).

więcej ›