Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Dorota Nieznalska oprowadza po wystawie Przemoc i pamięć

W sobotę 27 kwietnia o godzinie 17 po swojej wystawie Przemoc i pamięć oprowadzi Dorota Nieznalska.

więcej ›

Dzień Wolnej Sztuki w MOCAK-u

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku w godzinach 12–14 zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Wolnej Sztuki.

więcej ›

Warsztaty Sztuka i architektura

Zapraszamy na zajęcia w czwartek 11 kwietnia o godzinie 12 i 14.

więcej ›

Warsztaty Sztuka i moda

W środę 10 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na zajęcia, podczas których wspólnie zastanowimy się nad relacjami mody i sztuki oraz poznamy najbardziej fantastyczne kreacje. Warsztaty będą też okazją do zabawy podczas wykonywania własnych, inspirowanych światem mody prac.

więcej ›

Artystyczna uczta. Warsztaty rodzinne

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne Artystyczna uczta.

więcej ›