Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Pamięć kultury. Między mroczną turystyką a traumą. Wykład i warsztaty z Daną Arieli

We wtorek 25 czerwca o godzinie 18 w MOCAK-u odbędzie się wykład połączony z warsztatami, które poprowadzi Dana Arieli.

więcej ›

Piknik sąsiedzki. MOCAK w parku Stacja Wisła

W sobotę, 8 czerwca, w godzinach 11–18 zapraszamy do parku Stacja Wisła na Zabłociu, gdzie MOCAK będzie współtworzyć program Pikniku Krakowskiego.

więcej ›

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Natura w sztuce

We wtorek 11 czerwca o godzinie 17.30 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Natura w sztuce z udziałem współkuratorki Martyny Sobczyk.

więcej ›

Warsztaty Natura w sztuce w Ogrodzie Botanicznym UJ

W ramach 14. Festiwalu Ogrodów w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 14 MOCAK zaprasza rodziny z dziećmi do 14. roku życia na warsztaty związane z aktualną wystawą Natura w sztuce.

więcej ›

Anna Orłowska oprowadza po wystawie Pompier, błoto, socrokoko

W sobotę 25 maja o godzinie 11.30 zapraszamy do Galerii Re w MOCAK-u. Po swojej wystawie Pompier, błoto, socrokoko oprowadzi Anna Orłowska.

więcej ›