OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Zajęcia dla maturzystów | #MOCAKonline

Podczas lekcji online pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

więcej ›
/oferta-edukacyjna-dla-grup-zorganizowanych-ferie-z-mocak-iem-2022 - 33539

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych | Ferie z MOCAK-iem

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych >> Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz lekcje muzealne dla grup i wycieczek. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

więcej ›
/czarno-bialy-pejzaz-warsztaty-online-dla-dzieci-w-wieku-6-11-lat-mocakonline - 33540

Czarno-biały pejzaż – warsztaty online dla dzieci w wieku 6–11 lat | #MOCAKonline

W sobotę 22 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–11 lat na warsztaty inspirowane Kolekcją MOCAK-u, a w szczególności wybranymi pracami na papierze. Poznamy tajniki realistycznego rysunku Shinjiego Ogawy, zagadnienia kontrastu i dynamiki, symetrii i asymetrii. W trakcie warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe techniki graficzne i rysunkowe, a następnie wykonają własne prace rysunkowe przy użyciu nowo poznanych środków artystycznego wyrazu.

więcej ›
/struktura-mojego-charakteru-warsztaty-online-dla-mlodziezy-i-doroslych - 33542

Architektura mojego charakteru – warsztaty online dla młodzieży i dorosłych | #MOCAKonline

W sobotę 29 stycznia o godzinie 12 zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na warsztaty Architektura mojego charakteru, towarzyszące wystawie Architektura jako symbol, tekst i tło.

więcej ›
/spacer-odkrywcow-oprowadzanie-wokol-mocak-u-dla-dzieci-i-ich-opiekunow - 33544

Spacer odkrywców. Oprowadzanie wokół MOCAK-u dla dzieci i ich opiekunów

W soboty 22 i 29 stycznia po zachodzie słońca o godz. 17 zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami na odkrywanie Kolekcji sztuki dookoła Muzeum. Czy drzewa mogą być dziełem sztuki? Kto porzucił rowery koło Muzeum i gdzie ukrywa się tajemniczy profil? Podczas Spaceru odkrywców odszukamy prace na terenie otaczającym MOCAK. Prosimy się ciepło ubrać i zabrać ze sobą latarki.

więcej ›