Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Bezinteresowność sztuki – spotkanie integracyjne

23 września o godzinie 12 zapraszamy na spotkanie integracyjne wieńczące projekt w ramach którego w MOCAK-u oraz na terenie ośrodka Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” odbył się cykl warsztatów dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

więcej ›

Bezinteresowność sztuki – warsztaty edukacyjne poświęcone arteterapii

23 września o godzinie 14 zapraszamy pedagogów, terapeutów, psychologów, animatorów kultury, studentów kierunków pedagogicznych oraz wszystkich zainteresowanych arteterapią i pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie na warsztaty w ramach projektu Bezinteresowność sztuki.

więcej ›

Mapowanie Kolekcji – warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży

W sobotę 24 września o godz. 12 zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z cyklu Sto lekcji o Kolekcji, w ramach których uczestnicy poznają historię naszego muzeum i jego okolicy oraz wybrane dzieła z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›

Miejsce pełne tajemnic – warsztaty edukacyjne dla dzieci

W niedzielę 25 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci na kolejne zajęcia z cyklu Sto lekcji o Kolekcji.

więcej ›

Lekcja anatomii – sezonowa lekcja muzealna

Zapraszamy grupy zorganizowane na nową lekcję muzealną Lekcja anatomii przeznaczoną dla młodzieży w wieku 15–19 lat.

więcej ›