OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

/wakacyjne-oprowadzania-po-wystawach-w-mocak-u - 32937

Wakacyjne oprowadzania po wystawach czasowych

W lipcu i sierpniu w każdą niedzielę o godzinie 12 zapraszamy na zwiedzanie wystaw w MOCAK-u w towarzystwie przewodnika. Oprowadzania będą odbywać się w językach polskim, angielskim, francuskim, ukraińskim i PJM.

więcej ›
Fot. M. Mytrofanova

Rośliny i papier. Warsztaty czerpania papieru dla dzieci | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę, 7 sierpnia, zapraszamy dzieci w wieku od sześciu lat na warsztaty czerpania papieru. Uczestnicy wyprodukują własny papier, a następnie z wykorzystaniem papieru czerpanego stworzą prace plastyczne.

więcej ›
/wakacyjne-warsztaty-w-mocak-u - 32952

Wakacyjne warsztaty w MOCAK-u

Zapraszamy na wakacje ze sztuką. W wybrane, wakacyjne soboty, w godzinach 12–13.30 w MOCAK-u odbywać się będą otwarte warsztaty dla różnych grup odbiorców.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Moje prywatne archiwum. Warsztaty praktyczno-konceptualne dla dzieci | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę 14 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty praktyczno-konceptualne związane z zagadnieniem tworzenia archiwum. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czemu służą archiwa i co się w nich przechowuje.

więcej ›
Irena Nawrot, z cyklu //Portrety trumienne//, 2013–2016, obiekt, Kolekcja MOCAK-u, fot. Dział Promocji, MOCAK

Oprowadzanie po wystawach czasowych tłumaczone na polski język migowy (PJM)

W niedzielę 1 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy na zwiedzanie wystaw czasowych z przewodnikiem tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM).

więcej ›