Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij

Edukacja

Dział Edukacji MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Tydzień Osób Niepełnosprawnych 2016

Między 31 maja a 5 czerwca 2016 roku MOCAK po raz kolejny włącza się w organizację Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.

więcej ›

Staż wakacyjny: Dział Edukacji

Dział Edukacji MOCAK-u poszukuje stażystów na praktyki w wymiarze około 20 godzin tygodniowo przez okres 2 miesięcy.

więcej ›

International Art Hang-Out at MOCAK

W sobotę 28 maja o godzinie 14 zapraszamy obcokrajowców mieszkających w Krakowie do wzięcia udziału w spotkaniu zorganizowanym specjalnie dla nich. Mile widziani będą też wszyscy chętni, którzy chcieliby do nas dołączyć!

więcej ›

Dzień Dziecka w MOCAK-u

1 czerwca, w ramach Dnia Dziecka w MOCAK-u, zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych z serii Twórcza Kolekcja.

więcej ›

Popatrz na mnie! Warsztaty inspirowane pracą Beata Streuliego Kraków, październik 2005

W niedzielę 29 maja o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne warsztaty z cyklu Sto lekcji o Kolekcji.

więcej ›