OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

/ferie-z-mocak-iem - 38572

Ferie z MOCAK-iem

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych. Planujemy otwarte warsztaty, spotkania wokół obecnie prezentowanych wystaw oraz zimowe spacery. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Zajęcia dla maturzystów | #MOCAKonline

Rusza tegoroczna odsłona cyklu Powtórka z historii sztuki! Po raz kolejny MOCAK zaprasza na zajęcia, podczas których będzie można uporządkować wiedzę oraz zdobyć wiele praktycznych informacji dotyczących egzaminu maturalnego z historii sztuki.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Otwarte oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska z udziałem artystki Akvilė Anglickaitė

sobotę, 2 marca, o godz. 11 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska. W zwiedzaniu weźmie udział Akvilė Anglickaitė, której pracę Ocean można oglądać na wystawie.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Do zobaczenia! Oprowadzania na zakończenie wystaw Krystian Lupa Wyspa oraz Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej

W niedzielę, 3 marca, o godz. 16 zapraszamy na zwiedzanie kończących się w tym dniu wystaw Krystian Lupa Wyspa oraz Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej.

więcej ›
fot. Dział Wiedzy o Sztuce, MOCAK

Warsztaty dla najmłodszych Do dzieła! | zima – wiosna 2024

Zapraszamy dzieci do lat trzech do poznawania świata wszystkimi zmysłami! Punktem wyjścia do sensoplastycznych, wielkoformatowych działań za każdym razem jest inne dzieło z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›