OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spotkanie z Simone Demandt oraz Rafałem Jakubowiczem

Spotkanie z Simone Demandt oraz Rafałem Jakubowiczem

19.05.2012 godz. 14.00

Opublikowano: 16.05.2012

W sobotę, 19 maja o godzinie 14 zapraszamy do Goethe-Institut na spotkanie z Simone Demandt oraz Rafałem Jakubowiczem, artystami biorącymi udział w wystawie Sport w sztuce. Spotkanie poprowadzi Delfina Piekarska, jedna z kuratorek wystawy.

Rozmowa z niemiecką fotografką, Simone Demandt oraz polskim artystą wizualnym Rafałem Jakubowiczem dotyczyć będzie prac pokazywanych w ramach wystawy Sport w sztuce. W dyskusji szerzej zostaną omówione wątki i tematy, jakie zaproszeni artyści pokazują w pracach dotyczących sportu oraz w swojej pozostałej działalności twórczej jak i sposoby poznawania otaczającej rzeczywistości poprzez medium sztuki.

Dyskusja odbędzie się w ramach programu jubileuszowego, realizowanego z okazji 20 rocznicy założenia Goethe-Institut w Krakowie.

Simone Demandt - artystka fotograf
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Historii Sztuki w Stuttgarcie. Pracuje w różnych technikach fotograficznych. Jej twórczość koncentruje się na eksperymentach w szeroko pojętym medium fotografii. Spectrum jej zainteresowań to zarówno portrety jak i fotografie przedmiotów i pomieszczeń. Wykorzystuje możliwości fotografii do refleksji nad otaczającymi nas światem. Za pomocą zdjęć prowadzi rozważania na temat percepcji. Ukazuje, w jaki sposób fotografia może zmienić odbiór rzeczywistości.

Rafał Jakubowicz - artysta, historyk i krytyk sztuki
Od 2002 roku członek grupy artystycznej Wunderteam. W swojej pracy artystycznej posługuje się różnymi mediami. Maluje obrazy, realizuje instalacje, wideo, robi fotografie, wystawia w galeriach i realizuje projekty w przestrzeni publicznej. W swoich pracach porusza tematykę pamięci, tego, jak pewne elementy są z niej wypierane lub też, czemu niektóre są przez nią zachowywane czy utrwalane. Interesuje go świadomość historyczna, ale także świadomość dotycząca tego, co postrzegamy. Bada rolę sztuki w społeczeństwie.