OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //A ja nie chcę być księżniczką//

Aktywne czytanie. A ja nie chcę być księżniczką

23.03.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 01.03.2019

W sobotę 23 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 4–8 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki A ja nie chcę być księżniczką autorstwa Grzegorza Kasdepke, z ilustracjami Emilii Dziubak (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

A ja nie chcę być księżniczką to książka o dziecięcym teatrze z zaskakującymi przedstawieniami, pełnymi smoków rycerzy i księżniczek. Podczas warsztatów przekonamy się, że każda rola może być dobra, a wybór najlepszej dla siebie jest tylko kwestią wyobraźni.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł*. Zachęcamy do zapisów na kolejne warsztaty z cyklu Aktywne czytanie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Limit miejsc został wyczerpany. Zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach.

 

Grzegorz Kasdepke – jeden z popularniejszych polskich autorów książek dla dzieci oraz młodzieży. Jego Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko została w 2001 roku nagrodzona tytułem Książka Roku. Wydał ponad 40 pozycji dla dzieci, z których część znalazła się na liście lektur szkolnych.

Emilia Dziubak – jedna z najpopularniejszych polskich ilustratorek oraz autorek, doceniana także na arenie międzynarodowej. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach. Jej książka Gratka dla małego niejadka znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards w Korei Południowej.


Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 13 kwietnia, 25 maja, 15 czerwca, 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia aktualności i subskrypcji newslettera.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł.