OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Edward i jego wielkie odkrycie//

Aktywne czytanie. Edward i jego wielkie odkrycie

13.04.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 25.03.2019

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Edward i jego wielkie odkrycie autorstwa Rebecki McRitchie, z ilustracjami Celeste Hulme (Wydawnictwo Adamada).

Edward, główny bohater opowieści, jest chłopcem, któremu bardzo imponują odkrycia, których dokonali członkowie jego rodziny. Każdy oprócz niego – co jest dla Edwarda bardzo trudne. Na warsztatach będziemy towarzyszyć mu w wykopaliskach oraz przekonamy się, że czasem prawdziwy skarb może pozostać niezauważony.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce okazję do przeżycia przygody.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

 

Rebecca McRitchie – australijska autorka i redaktorka książek dla dzieci, pracująca  w Harper Collins Publishers, jednym z największych wydawnictw na świecie. Jej pierwsza publikacja Whimsy and Woe otrzymała wiele nagród i zapoczątkowała serię wydawniczą.

Celeste Hulme – ilustratorka, projektantka i fotografka, założycielka i dyrektor kreatywna Blue Finch Creative. Wychowywała się w Namibii, obecnie mieszka i pracuje w Sydney. Do tej pory zilustrowała sześć książek dla dzieci – zarówno pozycje nowo wydane, jak i klasyki takie jak Czerwony Kapturek.

Adamada – gdańskie wydawnictwo dla dzieci. Jego zespół tak mówi o sobie: „Uwielbiamy przygody, podróże i odkrywanie świata. Mamy bzika na punkcie zagadek i łamigłówek”. Takie też są ich książki, w których edukacja i zabawa idą w parze. Adamada przygotowała także darmową aplikację czytelniczą, którą mogą obsługiwać najmłodsi. Książki w aplikacji czytają znani aktorzy, między innymi Agata Kulesza, Anna Dymna czy Piotr Cyrwus.

 

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 25 maja, 15 czerwca, 6 lipca, 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł