OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Mali ogrodnicy w wielkim mieście//

Aktywne czytanie. Mali ogrodnicy w wielkim mieście

15.06.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 30.05.2019

W sobotę 15 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście napisanej oraz zilustrowanej przez Martę Kulę-Ulatowską (Goldruk).

Wstęp 1 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

List bohatera tej opowieści – kosa Wirka – zachęci nas do zastanowienia się nad rolą przyrody w mieście. Jak możemy pomóc naszemu miastu i zamieszkującym je zwierzętom? Uczestnicy zajęć wyruszą wspólnie na poszukiwanie zieleni, a nawet będą sadzić rośliny.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Marta Kula-Ulatowska – krakowska artystka, malarka, projektantka ogrodów, edukatorka. Książka Mali ogrodnicy w wielkim mieście łączy jej pasje: piękne ilustracje i przyrodę.

 

 


 

Terminy kolejnych warsztatów aktywnego czytania w 2019 roku: 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.