OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Okropny rysunek!//

Aktywne czytanie. Okropny rysunek!

23.02.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 08.02.2019

W sobotę 23 lutego o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 7. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Okropny rysunek! autorstwa Johanny Thydell, w przekładzie Katarzyny Skalskiej, z ilustracjami Emmy Adbåge (Wydawnictwo Zakamarki).

Tym razem będziemy towarzyszyć Ince – głównej bohaterce opowieści – w pokonywaniu przeciwności stojących na drodze do realizacji jej marzenia. Podczas zadań wykonywanych wspólnie z rodzicami i opiekunami odkryjemy wartość współpracy i wytrwałości. Poszukamy własnych twórczych inspiracji oraz sprawdzimy, co ułatwia, a co utrudnia pracę kredkami i farbami, ożywimy niewidzialne rysunki.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

 

Johanna Thydell – jedna z najbardziej poczytnych szwedzkich autorek literatury dla młodzieży. Wiele jej książek zostało włączonych do szwedzkiego programu lektur szkolnych. Laureatka August Prize za przetłumaczoną na kilkanaście języków publikację dla młodzieży I taket lyser stjärnorna (Na suficie świecą gwiazdy). Okropny rysunek! jest jej pierwszą książką dla dzieci oraz pierwszym tytułem tłumaczonym na język polski.

Emma Adbåge – szwedzka pisarka i ilustratorka, autorka powieści, książek dla dzieci oraz materiałów dydaktycznych dla szkół podstawowych (dużym powodzeniem cieszy się jej książka Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę). Jest jedną z najbardziej uznanych szwedzkich ilustratorek młodego pokolenia, laureatką licznych nagród, jej książki tłumaczone są na język polski.

 

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 16 marca, 13 kwietnia, 25 maja, 15 czerwca, 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.

dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł