OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Proszę mnie przytulić//

Aktywne czytanie. Proszę mnie przytulić

28.05.2022 godz. 12

Opublikowano: 11.05.2022

W sobotę, 28 maja, o godzinie 12 z okazji Święta Rodziny Krakowskiej >> zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami do podcieni Muzeum na aktywne czytanie książki Proszę mnie przytulić, której autorami są Przemysław Wechterowicz oraz Emilia Dziubak (Agencja Edytorska Ezop, 2020).

Zapraszamy na rodzinny spacer w towarzystwie dwóch niedźwiadków, które bardzo lubią się przytulać. Odkryjemy pozytywną moc przytulania drzew, siebie nawzajem, a nawet siebie samych! Nauczymy się także, jak stawiać swoje granice i dbać o swój komfort i przestrzeń osobistą.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Książka stała się inspiracją dla twórców serialu animowanego Przytul mnie, zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2014 i została wpisana na listę Białych Kruków 2014.


Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób oraz wieku dzieci, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Święto Rodziny Krakowskiej z MOCAK-iem – pełny program >>