OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Słońce i księżyc//

Aktywne czytanie. Słońce i księżyc

12.06.2021 godz. 12

Opublikowano: 17.05.2021

W sobotę 12 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Słońce i księżyc autorstwa Khoi Le w tłumaczeniu Tadeusza Woźniaka (Wydawnictwo Olesiejuk).

Tradycyjnie w dzień świeci słońce, a w nocy możemy w zadumie patrzeć na księżyc. Ktoś jednak postanowił pozmieniać zasady i narobił bałaganu w świecie. Tym razem zobaczymy, czy udałoby się nam usnąć, gdyby cały czas było jasno, i co robilibyśmy w całodniowym mroku. Przy okazji poznamy dwie siostry i patrząc na ich figle, zagłębimy się w kolorowe ilustracje.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Khoa Le – wietnamska autorka oraz ilustratorka książek dla dzieci. Tworzy również ilustracje do książek innych autorów. Jest także malarką oraz pasjonatką podróży. Na co dzień mieszka w Wietnamie z pięcioma kotami.

Wydawnictwo Olesiejuk – jego założyciele zaczynali od sprzedawania książek, ale opowieści wciągnęły ich tak mocno, że zaczęli je również wydawać. W głównej mierze zajmują się literaturą dla dzieci, ale można się u nich zaopatrzyć również w leksykony, poradniki oraz encyklopedie.

Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu w podcieniach Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł.