OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Tam, gdzie żyją dzikie stwory//

Aktywne czytanie. Tam, gdzie żyją dzikie stwory

14.10.2017 godz. 12

Opublikowano: 09.10.2017

W sobotę 14 października o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tam, gdzie żyją dzikie stwory autorstwa Maurice’a Sendaka.

Warsztaty będą okazją do podejmowania działań twórczych na kolejnych etapach lektury. Wspólnie będziemy nie tylko czytać, lecz również psocić, tworzyć łódki, którymi udamy się w podróż wraz z głównym bohaterem, a także poznamy sztuczkę, która pozwala okiełznać dzikie stwory.

Publikacja należy do klasyki światowej literatury dziecięcej. Od pierwszego wydania w 1963 roku na całym świecie sprzedała się w liczbie ponad 19 milionów egzemplarzy.

Maurice Sendak (1928–2012) - amerykański pisarz i ilustrator, pochodził z rodziny żydowskich imigrantów z Polski. Jeden z najważniejszych dwudziestowiecznych twórców książek dla dzieci. Był laureatem najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w tej dziedzinie: Hans Christian Andersen Award (1970) i Astrid Lindgren Memorial Award (2003).

Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.