OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Tosia i tajemnica geodety//

Aktywne czytanie. Tosia i tajemnica geodety

15.02.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 24.01.2020

W sobotę 15 lutego o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tosia i tajemnica geodety autorstwa Magdaleny Miecznickiej, z ilustracjami Weroniki Tarki (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Tosia jest dzieckiem o bardzo bujnej wyobraźni. Potrafi stworzyć opowieść kryminalną, patrząc na panią z psem czy geodetę mierzącego ulicę. Kiedy udaje jej się podsłuchać tajną rozmowę, natychmiast wpada na trop, który prowadzi do pobliskiego banku oraz planowanego napadu. Czy podejrzenia Tosi są słuszne? Tego dowiemy się już niedługo i razem z nią postaramy się doprowadzić śledztwo do końca.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Magdalena Miecznicka – pisarka, publicystka, krytyczka literacka oraz dziennikarka. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jako asystentka w Pracowni Poetyki Historycznej Instytutu Badań Literackich PAN zajmowała się twórczością Witolda Gombrowicza. Opublikowała wiele artykułów, trzy powieści oraz sztukę teatralną. Tosia i tajemnica geodety jest jej pierwszą książką dla dzieci.

Weronika Tarka– absolwentka grafiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się głównie rysunkiem i projektowaniem graficznym. Jej debiutancka Kawalerka została w 2014 roku nagrodzona w międzynarodowym konkursie Jasnowidze.

Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

 


 

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2020 roku: 7 marca, 4 kwietnia, 9 maja, 20 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł