OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?// Spotkanie autorskie

Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? Spotkanie autorskie

13.12.2018 godz. 18

Opublikowano: 30.11.2018

W czwartek 13 grudnia o godzinie 18 MOCAK oraz Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z Radosławem Gajdą oraz Natalią Szcześniak, autorami książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?. Spotkanie poprowadzi Piotr Kozanecki, dziennikarz Onet.pl. Wstęp wolny.

Dlaczego jedne budynki stają się odważnymi dziełami sztuki, a inne kojarzą się z nijakością i nudą? Co powoduje, że bryła z cegły, kamienia lub betonu może wywoływać emocje? Co sprawia, że ludziom mieszka się wygodnie, i co nowego kryją budynki, które nas otaczają?

Twórcy przełomowego bloga „Architecture Is a Good Idea” przedstawiają fascynujące historie o architekturze. Dowiemy się z nich, jakim cudem warszawski wieżowiec Cosmopolitan składa się z trzech podwieszanych mostów, dlaczego pewien blok w Kopenhadze przypomina Himalaje i co popchnęło Le Corbusiera do zaprojektowania superbloku.

Autorzy w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób opowiadają o przestrzeni, która nas otacza. Udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, ale także opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach.

 

Radosław Gajda – architekt i wykładowca. Zamienił stuosobową akademicką salę na wielotysięczną widownię w internecie.

Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka. Od zawsze zafascynowana skomplikowaną strukturą miast i tworzących je przestrzeni.