OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Architektura partycypacyjna

Architektura partycypacyjna

05.07.2012 godz. 18.00

Opublikowano: 03.07.2012

MOCAK oraz Autoportret (wydawany przez Małopolski Instytut Kultury) zapraszają na spotkanie poświęcone architekturze partycypacyjnej, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 5 lipca, o godzinie 18.

Rozmowę poprowadzi Artur Celiński (Res Publica Nowa). W dyskusji wezmą udział: Ludwika Ignatowicz ze Stowarzyszenia Odblokuj, która będzie się dzielić doświadczeniami z praktycznej realizacji postulatu włączania mieszkańców w proces projektowania, oraz Paweł Jaworski, członek Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać zwłaszcza o tym, w jaki sposób mieszkańcy mogą, czy powinni, być włączani w obręb procesu projektowania na kolejnych jego etapach. Będą się także zastanawiać nad politycznymi i społecznymi implikacjami owego procesu oraz nad zagrożeniami, jakie może w sobie nieść opacznie rozumiane uczestnictwo. Zapytają wreszcie o konsekwencje, które mogłyby wynikać z pełnej realizacji rozmaicie rozumianych idei partycypacji dla kształtu współczesnych miejskich przestrzeni.

Spotkanie towarzyszy ukazaniu się nowego numeru Autoportretu – Partycypacja i partycypacja.