OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Audycja o sztuce//. Géza Perneczky

Audycja o sztuce. Géza Perneczky

12.09.2017 godz. 12

Opublikowano: 12.09.2017

MOCAK zaprasza na wakacyjne spotkania na wystawie Sztuka w sztuce. Codziennie od wtorku do piątku o godzinie 12 zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać komentarza i interpretacji przedstawionych przez jednego z pracowników merytorycznych MOCAK-u. Podstawą Audycji będzie odniesienie do dzieła sztuki, które stało się inspiracją dla współczesnego artysty. W trakcie spotkań zostaną poruszone szersze wątki dotyczące relacji sztuki dawnej ze sztuką współczesną. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej przy wybranym dziele sztuki.

Od 12 do 15 września Magdalena Mazik opowiada o prezentowanej na wystawie Sztuka w sztuce pracy Gézy Perneczkiego.

Magdalena Mazik – kierowniczka Biblioteki MOCAK-u, absolwentka filozofii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie na Wydziale Polonistyki UJ przygotowuje doktorat na temat polskich teoretyków sztuki – Mieczysława Porębskiego i Jerzego Ludwińskiego.

Géza Perneczky (1936, Węgry / Niemcy)
z cyklu Concepts Like Commentary
1971–1972,
fotografia

W cyklu fotografii Concepts Like Commentary Géza Perneczky bada ulotność dzieł sztuki konceptualnej. Fotografia pozostaje jedynym śladem efemerycznych akcji, w których sztuka umyka uprzedmiotowieniu.