OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Chodź do MOCAK-u!

„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Chodź do MOCAK-u!

Opublikowano: 01.06.2020

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK dołącza do akcji Miasta Kraków „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”!
Od czerwca Muzeum w czwartki i w piątki będzie czynne do godziny 21! Na razie zakładamy wydłużenie godzin otwarcia do końca sierpnia.

Godziny otwarcia MOCAK-u od 2 czerwca do 30 sierpnia:

wtorek, środa, sobota, niedziela: godz. 11–19
czwartek, piątek: godz. 11–21
poniedziałek: nieczynne

MOCAK Bookstore: wtorek – niedziela, godz. 11–19
Od 16 czerwca Biblioteka MOCAK-u – jako wypożyczalnia* – będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 11–19.

MOCAK. Kraków w sztuce – sztuka w Krakowie

Poznawaj Kraków z MOCAK-iem! Przygotowaliśmy specjalny program wystaw i projektów przybliżających postaci i twórców związanych z miastem. To między innymi Roman Ingarden, Jan Paweł II, Marian Eile i krakowscy artyści. Wątki krakowskie pojawiają się też na wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma. Zapraszamy!

Wszystkie aktualne wystawy w MOCAK-u >>

Wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969, ekspozycja poświęcona twórczości Mariana Eilego i stworzonemu przez niego „Przekrojowi” oraz prezentacja prac studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zostaną otwarte 29 października 2020 roku.

MOCAK rozpoczął działalność 19 maja 2011 roku. Program Muzeum koncentruje się na kulturze i antropologii. Jego ważnym punktem jest również interpretacja Holokaustu. Dotychczas zorganizowaliśmy 179  wystaw sztuki polskiej i światowej. Wydaliśmy ponad 150 publikacji, w zdecydowanej większości dwujęzycznych. Prowadzimy również projekty badawcze i literackie, dzięki którym przyznano nam status jednostki naukowej. Atutem programowym MOCAK-u jest międzynarodowa kolekcja, obejmująca obecnie ponad 5000 dzieł. Jej uzupełnienie stanowi archiwum pogrupowane tematycznie. W naszej bibliotece znajduje się ponad 17 tysięcy książek. Każdemu problemowi poruszanemu przez Muzeum towarzyszy odpowiedni księgozbiór. Naszym podstawowym zadaniem jest służenie społeczeństwu, a głównym celem – przekonanie odbiorców do wartości sztuki współczesnej. Chcemy również przybliżyć naszym gościom Kraków i związane z nim postaci.

* Osoby chcące wypożyczyć książki w Bibliotece MOCAK-u prosimy o wcześniejszy kontakt e-mailowy (biblioteka@mocak.pl) lub telefoniczny (12 263 40 36), żeby bibliotekarki mogły przygotować zamówione pozycje i skrócić czas oczekiwania. Osoby, które chcą oddać książki, mogą zrobić to bez wcześniejszej rezerwacji, prosimy mieć jednak na uwadze, że w bibliotece i czytelni może przebywać jednocześnie nie więcej niż pięć osób, nie wliczając obsługi.