OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Be for OEES. //Praca nad spektaklem. Podgląd podwójny//. Krystian Lupa, Piotr Skiba, Maria Anna Potocka

Be for OEES. Praca nad spektaklem. Podgląd podwójny. Krystian Lupa, Piotr Skiba, Maria Anna Potocka

14.11.2021 godz. 17

Opublikowano: 22.10.2021

W niedzielę, 14 listopada, o godzinie 17 odbędzie się spotkanie Be for OEES, otwierające Open Eyes Art Festival.

Punktem wyjścia dyskusji będzie film Spróbujmy skoczyć do studni w reżyserii Piotra Stasika i Doroty Wardęszkiewicz[1]. Wyświetlane nagrania z prób do spektaklu Proces[2] na żywo będą komentować reżyser Krystian Lupa oraz aktor Piotr Skiba w rozmowie z Marią Anną Potocką.

Wydarzenie będzie pogłębionym podglądnięciem autorskiego teatru Lupy. Reżyser pokaże, jak myśli o spektaklu, w jaki sposób pracuje z aktorami, przybliży także zasady przekładania tekstu na akcję.

Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej w MOCAK-u, liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia

Organizator: Open Eyes Art Festival

W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi prosimy posiadaczy zanonimizowanych paszportów covidowych o ich przygotowanie przed wejściem na salę. Usprawni to przebieg wydarzenia.

Be for OEES jest wydarzeniem zapowiadającym spotkanie z Krystianem Lupą i Katarzyną Janowską Artysta zmienia świat, które odbędzie się w ramach Open Eyes Art Festival w środę, 17 listopada, o godzinie 20 w Centrum Kongresowym ICE.

Więcej informacji: www.oeaf.pl

W MOCAK-u dostępna jest też wystawa Live Factory 2: Warhol by Lupa (Kolekcja MOCAK-u) >>


[1] Spróbujmy skoczyć do studni, reżyseria, scenariusz: Piotr Stasik, Dorota Wardęszkiewicz, zdjęcia: Piotr Stasik, Piotr Pawlus, produkcja: Kijora Film – Anna Gawlita, 2020.

[2] Spektakl Proces (wg powieści Franza Kafki), przekład: Jakub Ekier, reżyseria, adaptacja: Krystian Lupa, Nowy Teatr, Warszawa, 2017.