OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Franciszek Orłowski

Przejdź do wystawy

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Franciszek Orłowski

27.10.2022 godz. 12, 14 i 17

Opublikowano: 30.08.2022

W związku z 10. rocznicą otwarcia MOCAK-u rozpoczęliśmy cykl pokazów filmowych Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. W ramach projektu w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wywiady z twórcami, których prace znajdują się w naszych zbiorach. Tego dnia wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest bezpłatny.

We wrześniu i październiku pokazujemy wywiad z Franciszkiem Orłowskim. Artysta opowiada  w nim o początkach swojej drogi twórczej oraz o czynnikach, które wpłynęły na wybór dominującego medium w jego działalności. Omawia swoje wybrane realizacje, w tym projekt Ta krew jest dla ciebie, którego trzecią odsłonę prezentujemy do 16 października 2022 roku w Galerii Beta.

Pokazy odbywają się w czwartki w sali audiowizualnej o godzinie 12, 14 i 17.

Franciszek Orłowski (ur. 1984)
Wideo, projekt partycypacyjny, rzeźba. Ukończył Wydział Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2010, dyplom w pracowni Mirosława Bałki i Piotra Kurki). W centrum jego zainteresowań jest człowiek we współczesnym kontekście społecznym, ekonomicznym i politycznym. Krytycznie spogląda na kapitalistyczne struktury społeczne i ekonomiczne oraz rolę, jaką mogą odgrywać w nim artysta i sztuka. Zwraca uwagę na problemy bezdomnych i emigrantów. Jego prace są poświęcone relacjom międzyludzkim i kształtowaniu postaw społecznych.