OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Lukáš Houdek

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Lukáš Houdek

25.08.2022 godz. 12, 14 i 17

Opublikowano: 28.06.2022

W związku z 10. rocznicą otwarcia MOCAK-u rozpoczęliśmy cykl pokazów filmowych Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. W ramach projektu w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wywiady z twórcami, których prace znajdują się w naszych zbiorach. Tego dnia wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest bezpłatny.

W lipcu i sierpniu prezentujemy wywiad z Lukášem Houdkiem. Artysta opowiada w nim między innymi o genezie pracy Hope Tour, obecnie pokazywanej na wystawie Polityka w sztuce, dotykającej bardzo aktualnego tematu, jakim jest kryzys migracyjny w Europie. Dzieli się także swoją filozofią sztuki, pokazując, że trudne doświadczenia, także te osobiste, można przenieść na pole sztuki.

Pokazy odbywają się w czwartki w sali audiowizualnej o godzinie  12, 14 i 17.

Lukáš Houdek (ur. 1984, Czechy)
Fotografia, obiekt. Jego sztuka pozostaje nierozerwalnie związana z aktywizmem społecznym. Zaczynał od fotograficznych cykli dokumentujących życie Romów zamieszkujących różne części Europy. Jest autorem serii prac na temat powojennych konfliktów pomiędzy ludnością czeską a niemiecką, transformacji zachodzących po zakończeniu wojny na terenach przygranicznych. Szuka praktycznych rozwiązań najistotniejszych problemów danej społeczności.