OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Shinji Ogawa

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Shinji Ogawa

05.05.2022 godz. 12, 14 i 17

Opublikowano: 25.02.2022

W związku z 10. rocznicą otwarcia MOCAK-u rozpoczęliśmy cykl pokazów filmowych Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. W ramach projektu w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wywiady z twórcami, których prace znajdują się w naszych zbiorach. Tego dnia wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest bezpłatny.

W marcu, kwietniu oraz w czwartek 5 maja prezentujemy wywiad z Shinjim Ogawą. Wraca on pamięcią do swojej edukacji artystycznej, opowiada o inspiracjach oraz podróżach, które niejednokrotnie są dla niego źródłem materiału twórczego.

Wybrane prace Shinjiego Ogawy do połowy marca 2022 roku można oglądać na wystawie Architektura jako symbol, tekst i tło, eksponowanej w Galerii Re.

Pokazy odbywają się w czwartki w sali audiowizualnej o godzinie 12, 14 i 17.

 

Shinji Ogawa >> (1959, Japonia)

Obrazkowy katalog możliwych manipulacji historycznych: rozdzielanie postaci, podwajanie budynków, nakładanie jednego tekstu na drugi, uzupełnianie ruin, tworzenie nowych miast na wzór dawnych, rozkładanie dokumentu na warstwy, dorysowywanie łączników między niezwiązanymi ze sobą obrazami. Czasami zabieg jest wyraźnie widoczny, gwałt na „historii” jest rozpoznawalny, a czasami obraz wydaje się prawdopodobny i spójny. Efekt potęguje perfekcyjne użycie klasycznych technik malarskich i rysunkowych.