OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czy czytać można tylko treść? (Nie) oceniaj po okładce// – warsztaty dla osób dorosłych

Przejdź do wystawy

Czy czytać można tylko treść? (Nie) oceniaj po okładce – warsztaty dla osób dorosłych

02.10.2021 godz. 12–13.30

Opublikowano: 22.09.2021

W sobotę 2 października o godzinie 12 zapraszamy osoby dorosłe, szczególnie seniorki i seniorów, na warsztaty inspirowane wystawą Jadwigi Sawickiej Okładka obca książce. Podczas spotkania zapoznamy się z pracami autorki oraz zastanowimy się nad relacją formy i treści w sztukach wizualnych i w literaturze. Porozmawiamy również o potędze pierwszego wrażenia i kontekstu oraz zaprojektujemy niecodzienne, spersonalizowane obwoluty książek.

Uczestnicy i uczestniczki są proszeni i proszone o przyniesienie jednej, najważniejszej dla siebie (ulubionej? znienawidzonej?) książki.

Warsztaty poprowadzi Joanna Sobesto – doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczka i scenarzystka, amatorka polskiego języka migowego i fotografii analogowej.

Zajęcia odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Weekend seniora z kulturą”. Więcej informacji pod tym linkiem >>