OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Debata otwarta //Sztuka i… naród//

Debata otwarta Sztuka i… naród

Opublikowano: 13.02.2014

W imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Agencji Artystycznej GAP zapraszamy na debatę otwartą Sztuka i… naród z cyklu Sztuka i…

Wydarzenie odbędzie się 24 lutego o godzinie 17 w PWST w Krakowie, ul. Straszewskiego 21–22, scena im. S. Wyspiańskiego.

W gronie panelistów znajdą się:

Andrzej Celiński – polityk, minister kultury w latach 2001–2002

Jan Klata – reżyser teatralny, dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Robert Kostro – historyk, dyrektor Muzeum Historii Polski w Warszawie

Bronisław Maj – poeta, eseista

Debatę moderować będzie prof. dr hab. Jacek Purchla, kierownik Katedry Historii Społecznej i Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury.

Sztuka i…, czyli dyskusje poświęcone związkom sztuki z innymi dziedzinami i wymiarami życia, to projekt kulturalno-edukacyjny skierowany przede wszystkim do młodzieży akademickiej uzdolnionej artystycznie. Debaty organizowane są cyklicznie na trzech krakowskich uczelniach artystycznych. Do udziału w nich zapraszani są przedstawiciele świata kultury, biznesu, mediów, polityki i nauki.

Projekt Sztuka i... jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga oraz przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.