OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOCAK-u

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOCAK-u

09.10.2022 godz. 11–19

Opublikowano: 05.10.2022

W dniach 7–9 października 2022 (piątek, sobota, niedziela) w godzinach otwarcia Muzeum zachęcamy do odwiedzania MOCAK-u w związku z IX edycją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Przez cały weekend w godzinach otwarcia Muzeum w ramach biletu wstępu będzie można wziąć udział w grze terenowej opartej na Kolekcji wokół budynku MOCAK-u, całorocznej wystawie zewnętrznej.

Osoby, które wezmą udział w grze, zachęcamy do odbioru z recepcji gadżetów (między innymi toreb płóciennych, koszulek, balonów), przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Urząd Marszałkowski Departament Funduszy Europejskich.

W dobie wszechobecnego online’u zachęcamy do działań w plenerze, którym sprzyja otoczenie Muzeum. Gra pozwala na indywidualne zapoznanie się z Kolekcją wokół MOCAK-u poprzez zabawę. Gra rozpoczyna się przed wejściem głównym do Muzeum. Karty do gry będzie można samodzielnie wydrukować (pobierz >>) lub otrzymać w recepcji Muzeum. Gra dostępna po polsku i ukraińsku.

Grupa prac znajdujących się w wokół Muzeum odnosi się do czterech zagadnień: historii sztuki, historii polityki, Holocaustu oraz interwencji w przestrzeni publicznej. W ramach projektu prezentowane są prace Krzysztofa M. Bednarskiego, Leopolda Kesslera, Leszka Lewandowskiego, Doroty Nieznalskiej i Łukasza Surowca.

Przy każdej z pięciu prac znajduje się jej opis, a także skrytki – pudełka. Są w nich wskazówki do odnalezienia kolejnych dzieł.

Więcej informacji o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich >> https://dniotwarte.eu/o-akcji