OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Drugie Życie Książki w Bibliotece MOCAK-u

Drugie Życie Książki w Bibliotece MOCAK-u

27.07.2014 godz. 13

Opublikowano: 27.07.2014

W niedzielę 27 lipca od godziny 13 do 16 zapraszamy na specjalną edycję Drugiego Życia Książki organizowaną, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz portalem Bookeriada.pl.

Bezpłatny obieg książek ożywia domowe biblioteki, ułatwia spotkania z literaturą i poszerza nasz dostęp do niej. Pozwala zamienić publikacje już przeczytane, mniej przydatne czy nietrafione na od dawna poszukiwane lub zupełnie nieoczekiwane pozycje. Podarowanie drugiego życia książkom jest bardzo proste!

W bezgotówkowej wymianie książek może wziąć udział każdy zainteresowany, wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu. Natomiast publikacje wydane po 1995 roku można wymienić na dowolną książkę.

Szczególnie mile widziane są publikacje o sztuce. Uczestnicy wymiany w MOCAK-u będą mieli możliwość oprawienia zdobytej książki oraz skorzystania ze zniżek oferowanych w Księgarni MOCAK-u (25-procentowy rabat na wydawnictwa MOCAK-u oraz 10-procentowy na wybraną książkę na podstawie pieczątki otrzymanej podczas wymiany).

Wymianie będą towarzyszyły warsztaty dla dzieci i dorosłych inspirowane pracą Leszka Zająca Mistrz świata na żużlu, prezentowaną na wystawie Prywatne wnętrze.
Poszukamy mistrzostwa w bardzo różnych dziedzinach życia i zastanowimy się, czy naprawdę musimy być najlepsi. Rezultatem spotkania będzie książka Rekordziści, na którą złożą się małe i duże prywatne zwycięstwa uczestników.

O godzinie 15 odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po Bibliotece Mieczysława Porębskiego.