OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Fotografia XXI wieku – czy jest jeszcze zaangażowana?//

Fotografia XXI wieku – czy jest jeszcze zaangażowana?

13.03.2014 godz. 18

Opublikowano: 21.02.2014

13 marca o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie Fotografia XXI wieku – czy jest jeszcze zaangażowana?. Inspiracją do podjęcia tego tematu jest wystawa Wysiedleni Rune Erakera prezentowana obecnie w MOCAK-u.

Gośćmi spotkania będą Tomasz Gutkowski – członek Rady Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i Adam Mazur – krytyk i historyk fotografii, redaktor naczelny magazynu „Szum”. Spotkanie poprowadzi Wojciech Wilczyk – wybitny polski artysta fotograf.

Zaproszeni goście porozmawiają o funkcjonowaniu fotografii w kulturze współczesnej, przede wszystkim w świecie sztuki. W kontekście wystawy Rune Erakera Wysiedleni warto zastanowić się nad polską specyfiką fotografii zaangażowanej. Na ile wpływowa jest dziś tradycja takiej fotografii? Jakie tematy podejmują jej twórcy, a co ich nie interesuje? Czy istnieją tematy tabu? Jak twórczość dokumentalną i zaangażowaną ocenia krytyka? W rozmowie zapewne nie da się uciec od bieżących tematów, a także zbliżającego się wielkimi krokami Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Rejestracja spotkania