OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Historie, które łączą, historie, które dzielą//. Oprowadzanie po MOCAK-u

Historie, które łączą, historie, które dzielą. Oprowadzanie po MOCAK-u

21.09.2023 godz. 16

Opublikowano: 12.09.2023

W czwartek, 21 września, zapraszamy na zwiedzanie wystaw MOCAK-u, podczas którego skupimy się na analizie narracji dzieł sztuki oraz ich potencjale reparacyjnym.

Specjalnie przygotowana ścieżka skupiająca się na narracyjnym i reparacyjnym potencjale sztuki poprowadzi nas przez wybrane prace z wystaw: Jakuba Juliana Ziółkowskiego Jesteście moiArtyści z Krakowa. II Grupa Krakowska oraz Współczesne modele realizmu, Dialog z przestrzenią.

Prowadzenie:
Magdalena Mazik – edukatorka, kuratorka i bibliotekarka. Kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

Paulina Ornatowska – naukowczyni, twórczyni projektów artystycznych, fotografka i ilustratorka, wykładowczyni akademicka. Od 2021 roku doktorka w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Adiunktka w Dziale Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

Po oprowadzaniu, o godz. 17.30, zapraszamy do sali audiowizualnej Muzeum na seminarium Tajemnica Janiny Turek >>

W tym dniu udział w oprowadzaniu oraz seminarium odbywa się w ramach opłaty za bilet wstępu do Muzeum. Osoby zainteresowane samym seminarium i dyskusją obowiązuje bilet w cenie 5 zł.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed wydarzeniem.