OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //Akademia tajemniczych sztuk pięknych//

Kino letnie w MOCAK-u. Akademia tajemniczych sztuk pięknych

21.07.2017 godz. 21

Opublikowano: 17.07.2017

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki poruszanej przez wystawę Sztuka w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 7 lipca do 25 sierpnia.

Wstęp wolny.

Każda z projekcji zostanie poprzedzona wstępem dotyczącym zagadnienia obecności sztuki w kinie, opracowanym przez filmoznawcę Adriana D. Kowalskiego.

W piątek 21 lipca o godzinie 21 zapraszamy na film:
Akademia tajemniczych sztuk pięknych
Art School Confidential

reż. Terry Zwigoff
2006
1 godz. 39 min

Akademia tajemniczych sztuk pięknych to ostatnie dzieło reżysera Terry’ego Zwigoffa. Jego poprzednie filmy to CrumbGhost WorldBad Santa. Po raz drugi Zwigoff dokonał adaptacji komiksu Daniela Clowesa. Ghost World, przyniósł mu w 2002 roku nominację do Oscara za najlepszą adaptację scenariusza. W Akademii… mamy okazję obserwować zmagania młodego artysty, Jerome’a Plata (Max Minghell), który po ukończeniu gimnazjum, postanowił szlifować swój talent w niewielkiej Akademii Sztuk Pięknych na Zachodnim Wybrzeżu. Chłopak ma jedno marzenie: zostać największym artystą na świecie, takim jak jego ideał, Pablo Picasso. Świat Jerome’a jest pełen szalonych, niekonwencjonalnych bohaterów. Jest tu: egocentryczny profesor (John Malkovich), artysta-nieudacznik (Jim Broadbent), który swój smutek i pretensje całego świata topi w alkoholu. Jest też pani profesor od historii sztuki (Anielica Huston), którą Jerome prosi o radę, trzeźwo patrzący na życie kolega z klasy (Joe David Moore), którego długoletnie doświadczenie pomaga Jerome’owi rozeznać się w skomplikowanych układach panujących na uczelni, tryskający energią współlokator z pokoju (Ethan Suplee), którego marzeniem jest nakręcić wspaniały film. [opis dystrybutora]

Film w języku angielskim, z polskimi napisami.

Pełny program kina letniego w MOCAK-u >>

Dodatkowo informujemy, że w każdy piątek od 7 lipca do 25 sierpnia Biblioteka MOCAK-u będzie czynna do godziny 21.