OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Krakowscy artyści w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim | #MOCAKonline // WYDARZENIE ODWOŁANE

Krakowscy artyści w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim | #MOCAKonline // WYDARZENIE ODWOŁANE

29.10.2020 godz. 18.30–19.30

Opublikowano: 16.10.2020

Ze względu na obecną sytuację w kraju wydarzenie zostało odwołane. Spotkanie będzie zorganizowane w innym terminie.


W czwartek 29 października o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie online towarzyszące wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969. W wydarzeniu wezmą udział: Bogusław Bachorczyk, Andrzej Bednarczyk, Tamara Berdowska, Halina Cader, Adam Rzepecki, Zbigniew Sałaj i Wojciech Wilczyk. Rozmowę poprowadzi Łukasz Orbitowski.

 

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM). Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online za pomocą platformy PLAY KRAKÓW.

Łukasz Orbitowski (ur. 1977) – pisarz, autor powieści Inna dusza i Kult. Laureat Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowany do Nike. Dawniej autor programów telewizyjnych, dziś podcastu Metale szlachetne. Zbiera nosorożce, podnosi ciężary. Mieszka z rodziną w Krakowie.

Wystawa Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 prezentuje twórców związanych z Krakowem urodzonych w latach 50. i 60. To trzecia ekspozycja z cyklu zainaugurowanego przez MOCAK w październiku 2015 roku. Celem tej serii jest przegląd sztuki w mieście, które przez wieki było jej stolicą.

Naszym zamiarem było ukazanie różnorodnych tendencji i źródeł inspiracji tego pokolenia. Analiza dorobku poszczególnych twórców pozwoliła na wyłonienie prac mających największy potencjał zobrazowania ich filozofii sztuki. Wystawa nie stawia sobie ograniczeń tematycznych ani medialnych. Prezentujemy malarstwo, rysunek, fotografie, obiekty i instalacje. Część autorów odniosła międzynarodowe sukcesy, część tworzy w lokalnej prywatności. Dzięki temu zestawieniu ekspozycja rozszerza obraz krakowskiej sceny artystycznej.

Wystawa Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 jest czynna od 29.10.2020 do 21.3.2021 roku.