OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Kuchnia towarzyska i uczuciowa//. Spotkanie z Andą Rottenberg

Kuchnia towarzyska i uczuciowa. Spotkanie z Andą Rottenberg

02.12.2021 godz. 18

Opublikowano: 19.11.2021

MOCAKWydawnictwo a5 zapraszają w czwartek, 2 grudnia, o godzinie 18 na spotkanie poświęcone książce Kuchnia towarzyska i uczuciowa. Z autorką, Andą Rottenberg, porozmawia Maria Anna Potocka.

Podczas wydarzenia publikację będzie można kupić w promocyjnej cenie w MOCAK Bookstore.

Znawczyni sztuki współczesnej, Anda Rottenberg, zaprasza przyjaciół do wspólnej, bardzo pożytecznej zabawy w dzielenie się ulubionymi przepisami i uwagami o gotowaniu. W grze biorą udział artyści, pisarze, aktorzy, politycy. Ale uwaga! Wszyscy traktują temat bardzo poważnie, przepisy są dopracowane i wzięte prosto z życia, ich autorzy tak właśnie gotują. I choć już od dawna jesteśmy obeznani z kuchniami świata,  jesteśmy też bardzo przywiązani do tego, co gotowały nasze mamy i babcie. Nieobce nam krewetki, mule, awokado, ale bardzo lubimy też buraki i kapustę, kluski i pączki, pieczemy chleb i ciasta. To, co gotujemy, to efekt naszych podróży i bardzo silnych wpływów tradycji rodzinnych.

Książka zawiera przepisy dla tych, którzy lubią i potrafią gotować, ale również bardzo proste przepisy na dania, z którymi każdy sobie poradzi. O swoich ulubionych potrawach mówią pisarze: Jacek Dehnel, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Krystyna Kofta, artyści: Mirosław Bałka, Katarzyna Kozyra, Joanna Rajkowska, politycy: Barbara Labuda, Janusz Palikot, Magdalena Środa oraz muzycy, aktorzy, kuratorzy, krytycy, dziennikarze. W sumie ponad 100 osób.

Starannie wydana, z 30 kolorowymi ilustracjami według kolaży Alicji Białej.

(materiały wydawcy)

Rozmowa odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Wstęp 2 zł, liczba miejsc ograniczona.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi prosimy posiadaczy zanonimizowanych paszportów covidowych o ich przygotowanie przed wejściem na salę. Usprawni to przebieg wydarzenia.