OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Dizajn od kuchni. Mebel jako produkt//

Dizajn od kuchni. Mebel jako produkt

12.09.2013 godz. 17.30

Opublikowano: 03.09.2013

Jeden z największych polskich producentów mebli Piotr Voelkel rozmawia z nagradzanym w kraju i za granicą projektantem Piotrem Kuchcińskim o ich współpracy oraz kondycji branży meblowej. W momencie kiedy Polska plasuje się na czwartym miejscu pod względem liczby eksportowanych mebli na świecie, należy zastanowić się, jak wykorzystać ten ogromny potencjał ilościowy i jak przekuć go w sukces pod względem jakości. Mebel rozumiany jako estetyczny i funkcjonalny produkt od lat przykuwa uwagę dizajnerów i stanowi nośnik idei projektowych. Co komunikuje nam polskie wzornictwo meblowe i w którą stronę podąża ta dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć nasi goście.


Piotr Voelkel – przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego dizajnu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Współwłaściciel i członek zarządu spółek Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz. Twórca Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej. Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Obecnie Piotr Voelkel koncentruje się na projektach pro publico bono. Tworzy między innymi School of Form – nowoczesną, międzynarodową szkołę projektowania. Wspiera projekt budowy Wielkopolskiego Centrum Designu w Poznaniu.


Piotr Kuchciński – architekt. Przygotowywał projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Indywidualnie projektuje domy jednorodzinne i wnętrza. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Od roku 2000 współpracuje z największymi polskimi producentami mebli stawiającymi na wysoki poziom wzornictwa, między innymi z: Balma, Noti, Profim, Vox, Bejot. Jego wkład w historię polskiego dizajnu został doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który przyznał mu tytuł Designera Roku 2012.