OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Młody Izrael//

Młody Izrael

13.02.2015 - 12.04.2015

Wystawa w Galerii Re prezentowała prace wideo młodych artystów z IzraelaNadava Bin-Nuna i Bena Hagariego. Przedstawiony przez nich świat został naruszony, poprzez wprowadzenie właściwego tylko jemu porządku. Obaj artyści występują w swoich filmach jako aktorzy.

Praca Hagariego Odwrócony pokazuje człowieka, który nadaje otaczającym go przedmiotom nazwy w swoim własnym, „odwróconym” języku, próbując w ten sposób zawłaszczyć rzeczywistość. Następnie stara się nauczyć papugę stworzonej przez siebie mowy. Całość akcji odbywa się w mieszkaniu, którego kolorystyka sprawia wrażenie odwróconej gamy barwnej, co zwiększa atrakcyjność obrazu.

Bin-Nun w filmach Poezja, która ma zabijać oraz Partia ujawnia fascynację Freudem i psychoanalizą. Miejscem wydarzeń jest dom rodzinny artysty. W swoich dziełach pokazuje destruktywne aspekty wychowania, ukazując postać ojca jako jednostkę determinującą życie innych.

Młody Izrael była pierwszą zagraniczną wystawą w Galerii Re. Została zorganizowana we współpracy z artystą i wykładowcą Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie Boazem Aradem, który brał udział w naszej wystawie Historia w sztuce.

Miejsce:
Galeria Re
Data wystawy:
13.02.2015 - 12.04.2015
Wernisaż:
12.02.2015 godz. 18
Artyści:
Nadav Bin-Nun
Ben Hagari
Koordynator:
Katarzyna Pasternak
Współpraca:
Boaz Arad (Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie)