OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK Miejscem Przyjaznym Czytaniu

MOCAK Miejscem Przyjaznym Czytaniu

Opublikowano: 27.01.2014

W niedzielę 26 stycznia MOCAK otrzymał certyfikat Miejsca Przyjaznego Czytaniu.

Plebiscyt na Miejsce Przyjazne Czytaniu w Małopolsce został zorganizowany w ramach IV edycji programu Strefa Wolnego Czytania realizowanego przez Fundację Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ. W Strefie Wolnego Czytania znajdują się miejsca, w których w sposób niebanalny promuje się czytanie, a książkę traktuje jako dzieło sztuki.

W uzasadnieniu werdyktu organizatorzy napisali o MOCAK-u: „Wyjątkowość tego miejsca nie wynika tylko z pięknej bryły architektonicznej zaprojektowanej przez włoskiego architekta Claudio Nardiego ani zbiorów dzieł sztuki, ale z działań towarzyszących wystawom. Począwszy od bogatej i wyjątkowej biblioteki zawierającej księgozbiór Mieczysława Porębskiego, poprzez bogatą ofertę księgarni muzealnej, na kawiarni kończąc. MOCAK konsekwentnie realizuje cykl wydarzeń, w którym pokazuje książkę i jej życie z zupełnie innej strony. Przede wszystkim autorzy programów edukacyjnych udowadniają, że dobrze zaprojektowana książka nie służy tylko do czytania. Jest również dziełem sztuki samym w sobie”.

Wręczenie certyfikatów towarzyszyło kolejnej edycji akcji Drugie Życie Książki, która odbyła się w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ulicy Powiśle 11.