OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK na Life Festival Oświęcim 2016

MOCAK na Life Festival Oświęcim 2016

18.06.2016

Opublikowano: 06.06.2016

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprasza do swojej przestrzeni w ramach tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Dla uczestników imprezy przygotowaliśmy ofertę warsztatów edukacyjnych dotyczących Kolekcji MOCAK-u. Odbędą się one na terenie stadionu festiwalowego. Zapraszamy także do specjalnego namiotu ze stoiskiem księgarskim i strefą chilloutu.

Sobota, 18 czerwca, godz. 17–20

Twórcza przestrzeń MOCAK-u – cykl warsztatów edukacyjnych przybliżających dzieła należące do Kolekcji MOCAK-u, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć płócienne torby inspirowane poszczególnymi pracami.

godz. 17 Krajowy / Zagraniczna – warsztaty inspirowane twórczością Jadwigi Sawickiej
godz. 17.40 Multiplikacje – warsztaty inspirowane twórczością Marii Michałowskiej
godz. 18.20 My, młodzi artyści… – warsztaty inspirowane twórczością Marcina Maciejowskiego
godz. 19 Elena – warsztaty inspirowane twórczością Juliana Opiego
godz. 19.40 Zamalowywanie – warsztaty inspirowane twórczością Tomasza Ciecierskiego

Niedziela, 19 czerwca, godz. 17–20

Zajęcia edukacyjne Między – nami (niedziela, godz. 17–20) warsztaty dotyczące poezji konkretnej. W ich trakcie powstanie instalacja edukacyjna inspirowana twórczością Stanisława Dróżdża. Celem zajęć jest rozwój wrażliwości na słowa, jakie pojawiają się między ludźmi i wypełniają wspólną przestrzeń. Warsztaty nawiązują do wolnościowej tematyki festiwalu. (Sfinansowane ze środków MKiDN w ramach projektu Sto lekcji o Kolekcji).

godz. 17 Między, 1977/2004
godz. 18 Zapominanie, 1967
godz. 19 Pół na pół, 1988

Sobota i niedziela, 18–19 czerwca, godz. 16–1

Strefa chilloutu na terenie stadionu, w której publiczność będzie mogła obejrzeć spoty promujące Muzeum, Kolekcję MOCAK-u oraz aplikacje mobilne, zapoznać się z pełną ofertą działalności Muzeum (wystawy, działania edukacyjne, publikacje, oferta księgarni i biblioteki), porozmawiać o sztuce i odpocząć na leżakach.

Stoisko księgarni MOCAK Bookstore publikacje Muzeum sprzedawane będą w obniżonych cenach (do 50%). W ofercie znajdą się także książki o tematyce muzycznej oraz gadżety z logo Muzeum i wybrane przedmioty artystyczne.

Więcej informacji o Life Festival Oświęcim >>