OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Narysuj miasto//. Warsztaty urban sketchingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych | Wakacje w MOCAK-u

Narysuj miasto. Warsztaty urban sketchingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych | Wakacje w MOCAK-u

10.07.2021 godz. 12–13.30

Opublikowano: 01.07.2021

W sobotę 10 lipca o godzinie 12 zapraszamy młodzież, dorosłych oraz dzieci od lat siedmiu wraz z opiekunami na warsztaty urban sketchingu.

Urban sketching, czyli miejskie szkicowanie, to uniwersalna rozrywka – niezależnie od wieku i zdolności każdy może wyruszyć ze szkicownikiem w miasto. To świetna metoda na ćwiczenie uważności, obserwację miasta i skupienie swojej uwagi na otaczającym nas świecie. Podczas warsztatów poznamy podstawowe techniki i założenia urban sketchingu, a także wyruszymy w teren i spróbujemy swoich sił w szkicowaniu. Punktem wyjścia będzie wystawa Architektura jako symbol, tekst i tło prezentowana w Galerii Re w MOCAK-u.

Zajęcia odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz wokół Muzeum. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).

Prowadzenie:
Helena Postawka-Lech – historyczka sztuki, pracowniczka działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Pasjonatka urban sketchingu.

Wakacyjne warsztaty w MOCAK-u >>