OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Księgarń w MOCAK-bookstore-BUNKIER

Noc Księgarń w MOCAK-bookstore-BUNKIER

07.10.2022

Opublikowano: 27.09.2022

7 października zapraszamy do księgarni MOCAK-bookstore-BUNKIER (Rynek Główny 20) na wydarzenia w ramach ogólnopolskiej Nocy Księgarń.

  • O 16.00 zapraszamy dzieci w wieku od czterech do sześciu lat na kreatywne warsztaty plastyczno-literackie, których punktem wyjścia będą rozmowa i przemyślenia na temat cyklu życia książki: od powstania, poprzez półki księgarni, do rąk czytelnika. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję stworzyć specjalne, wyszywane lub wyklejane ubrania i dodatki dla swoich ulubionych książek.
  • O 20.30 zapraszamy na debatę Książki z Ukrainy. Co przeczytamy w przekładzie? Po 24 lutego literatura ukraińska znalazła się w centrum zainteresowania polskich czytelników i czytelniczek. Skoro przybywają goście ze wschodu, chcemy ich poznać, a świetnie temu służą książki ukraińskich autorów. O tym, co warto wybrać z tych propozycji, po które pozycje z literatury pięknej, reportaży czy ukraińskich kryminałów warto sięgnąć oraz jaka jest sytuacja tłumaczy i jak funkcjonuje rynek wydawniczy w Ukrainie, porozmawiają uczestnicy debaty – tłumacze Marcin Gaczkowski, Aneta Kamińska, Olga Smolnytska i Marcin Żyła. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo na stronach na Facebooku: Noc Księgarń, MOCAK Bookstore, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Podczas Nocy Księgarń odbędzie się również finał konkursu na wyklejankę inspirowaną twórczością Wisławy Szymborskiej. Więcej informacji dotyczących udziału w konkursie znajdziecie na Instagramie MOCAK Bookstore.

  • Dzień przed Nocą Księgarń (6 października), zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Krzyżówek, organizowanym wraz z Fundacją Przekrój. Od godziny 18.00 do 18.20 trwać będą zapisy (zgłaszać można się indywidualnie bądź w grupach liczących nie więcej niż trzy osoby). Rozpoczęcie turnieju o 18.30.

Po więcej informacji na temat wydarzeń prosimy kontaktować się z zespołem Księgarni (+48 798 085 270, sklep@mocak.pl). W dniu wydarzenia księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER otwarta będzie od godziny 11 do północy.


7 października o godzinie 19 w księgarni Między Słowami w Lublinie (ul. Rybna 4) w ramach ogólnopolskiej Nocy Księgarń Dominika Mucha (Dział Sztuki MOCAK-u) zaprezentuje wybrane wyklejanki autorstwa Wisławy Szymborskiej, pochodzące z naszego Archiwum.