OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Muzeów 2014 w MOCAK-u

Noc Muzeów 2014 w MOCAK-u

16.05.2014 godz. 19

Opublikowano: 25.04.2014

W piątek 16 maja zapraszamy do MOCAK-u na Noc Muzeów i wiele atrakcji przygotowanych specjalnie z tej okazji. Muzeum tego dnia będzie otwarte wyłącznie od godziny 19 do północy.

Program wydarzeń:

Specjalny pokaz pracy Krzysztofa Wodiczko Projekcja weteranów wojennych z Kolekcji MOCAK-u
Wojskowy samochód wyposażony w projektor stanie przed Muzeum. Publiczność będzie miała okazję wziąć udział w pokazie tekstowo-dźwiękowym zawierającym opowieści polskich weteranów wojennych z Afganistanu i Iraku oraz ich żon.

Premierowy pokaz filmu dokumentalnego, będącego kontynuacją Zabłocia zastanego
Film pokazuje dzielnicę poprzez poszczególne ulice, budynki i ich bogate historie, które stanowią o jej niepowtarzalnym charakterze. Uwidacznia zmiany, które nastąpiły w tym przemysłowym rejonie Krakowa w ostatnich latach.
Pokaz odbędzie się w sali audiowizualnej w formie projekcji ciągłej.

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, w której biografia i dorobek Profesora krzyżują się z historią sztuki polskiej XX wieku. Odwiedzający będą mogli nie tylko poznać wyjątkowy charakter gabinetu wszechstronnego humanisty, miejsca pełnego unikatowych książek i obrazów, ale również skorzystać z bogatej oferty Biblioteki MOCAK-u.
Oprowadzanie o każdej pełnej godzinie; pierwsze o godzinie 19, ostatnie o 23.

Konkurs w MOCAK Bookstore
W czasie Nocy Muzeów będą obowiązywać również specjalne promocje w MOCAK Bookstore: 25% zniżki na wszystkie wydawnictwa muzealne, 5% zniżki na pozostałe publikacje przy zakupie na kwotę powyżej 150 zł. Zostanie również zorganizowany konkurs dla wszystkich osób dokonujących zakupów w MOCAK Bookstore podczas trwania imprezy – trzeba będzie wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytanie dotyczące nowo otwartej wystawy Zbrodnia w sztuce. Losowanie nagród odbędzie się o północy.

Zachęcamy również do zwiedzania nowo otwartych wystaw: Zbrodnia w sztuce, a w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie: Walker Evans: The Magazine Work, Taryn Simon Kolekcja obrazów, Przemysław Branas Czkawka Sekcja ShowOFF 2014 oraz Prywatne wnętrze i Kolekcja MOCAK-u.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Podczas Nocy Muzeów zapraszamy do MOCAK-u od godziny 19 do północy. Wcześniej w tym dniu Muzeum będzie zamknięte.