OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Nowości wydawnicze

Nowości wydawnicze

Opublikowano: 17.10.2019

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi MOCAK-u.

 

Okładka katalogu wystawy „Dziesięciu Żydów, którzy rozsławili Polskę”Beata Stankiewicz Dziesięcioro Żydów, którzy rozsławili Polskę

Publikacja pod redakcją Martyny Sobczyk prezentuje sylwetki dziesięciorga wybitnych ludzi kultury i nauki. Oprócz reprodukcji prac Beaty Stankiewicz zawiera obszerne biogramy sportretowanych osób i wyimki z ich tekstów. Ponadto w książce znalazł się między innymi wywiad z artystką, przybliżający ideę cyklu.

Więcej o publikacji >>

 

Michel Kichka Falafel na ostro

Michel Kichka 'Falafel na ostro'Falafel na ostro w przekładzie Karoliny Czerskiej to kolejna już – po Drugim pokoleniu – wydana przez MOCAK powieść graficzna Michela Kichki, znanego żydowskiego rysownika pochodzącego z Belgii. Autor opowiada tym razem o swojej alii – wyjeździe do ziemi swoich przodków.

O moim kraju ludzie wiedzą niewiele lub go nie doceniają, często ma złą prasę i na  ekranach telewizorów pojawia się tylko wtedy, gdy mowa o wojnie lub okupacji. Żyję w Izraelu – znam go od środka i na co dzień –zależało mi więc na zarysowaniu mniej sztucznego, a bardziej sprawiedliwego obrazu tego państwa pełnego sprzeczności, w którym wiele pytań oczekuje na odpowiedzi. Obrazu bardziej złożonego i emocjonalnego, bardziej zróżnicowanego i ludzkiego. Patrzę krytycznie, ale i z miłością na ziemię, na której po raz pierwszy postawiłem nogę w lipcu 1969 roku, kiedy Neil Armstrong stawiał stopę na Księżycu. Każdy ma swoją gwiazdę. Moja gwiazda jest żydowska, laicka, syjonistyczna, pacyfistyczna i otwarta na świat.

(Michel Kichka, wstęp do polskiego wydania)

Więcej o publikacji >>

 

Publikacje dostępne w MOCAK Bookstore, Bunkier Bookstore MOCAK oraz online.