OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Od niepodległości do współczesności//. Rodzinna gra miejska

Od niepodległości do współczesności. Rodzinna gra miejska

20.10.2018 godz. 11

Opublikowano: 02.10.2018

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze miejskiej Od niepodległości do współczesności organizowanej przez Bibliotekę Kraków, Centrum Kultury Podgórza i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Akcja organizowana w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie okazją do poznania miasta przez pryzmat wydarzeń i miejsc związanych z historią i kulturą. Nie zabraknie też działań warsztatowych.

Gra odbędzie się w trzech etapach w różnych częściach miasta (Podgórze – Śródmieście – Zabłocie). Podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom gry będą miały miejsce 21 października w Centrum Kultury Podgórza, po czym odbędzie się pokaz filmu niemego Ponad śnieg z muzyką na żywo w wykonaniu Waldemara Śmigłego z zespołem..

Do gry zapraszamy rodziny z dziećmi lub grupy znajomych (maksymalnie 5 osób). Informacje o rejestracji są dostępne w opisach poszczególnych etapów gry.

Etap I (6.10.2018, godz. 11): Śladami porucznika Antoniego Stawarza, Centrum Kultury Podgórza
Etap II (13.10.2018, godz. 11): Krakowskimi śladami marszałka Józefa Piłsudskiego, Biblioteka Kraków
Etap III (20.10.2018, godz. 11): Kierunek sztuka!, MOCAK
Finał (21.10.2018, godz. 16), Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13

 

Kierunek sztuka!
Szczegóły III etapu

20 października o godzinie 11 zapraszamy do wzięcia udziału w ostatnim etapie gry miejskiej Od niepodległości do współczesności. Uczestnicy odwiedzą naznaczone historią miejsca znajdujące się w okolicach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK oraz samo Muzeum. Będzie to dobra okazja, aby poznać dzieła współczesnych artystów i streetartowców, zwrócić uwagę na poprzemysłowy charakter dzielnicy, a także zastanowić się, czym jest wolność, również w kontekście twórczym.

Start: kładka ojca Bernatka (po stronie Podgórza)

Limit miejsc został wyczerpany.