OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Okładka obca książce// – warsztaty z Jadwigą Sawicką

Przejdź do wystawy

Okładka obca książce – warsztaty z Jadwigą Sawicką

23.10.2021 godz. 12

Opublikowano: 07.10.2021

W sobotę 23 października o godzinie 12 zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty prowadzone przez Jadwigę Sawicką. Wspólnie z artystką poznamy księgozbiór zgromadzony w Bibliotece Mieczysława Porębskiego. Podejmiemy też twórcze działania inspirowane ekspozycją.

Warsztaty towarzyszą wystawie Sawickiej Okładka obca książce. Interwencja w bibliotece. W jej ramach artystka nadała wybranym przez siebie książkom nowe tytuły i namalowała nowe obwoluty. Tym samym ich treść uległa unieważnieniu. Gest Sawickiej jest radykalny, ale nieostateczny: obwolutę można usunąć i wrócić do pierwotnej zgodności między okładką a zawartością.

Jadwiga Sawicka (ur. 1959) – artystka wizualna i wykładowczyni. Zajmuje się malarstwem i fotografią, ponadto tworzy poezję haptyczną – obiekty oraz instalacje tekstowe. Jest laureatką Nagrody im. Jana Cybisa w 2013 roku oraz Nagrody im. Katarzyny Kobro w 2016 roku. Pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zajęcia odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).