OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzania dla osób niewidomych, katalogi Braille’a, tyflografiki i audiodeskrypcje

Oprowadzania dla osób niewidomych, katalogi Braille’a, tyflografiki i audiodeskrypcje

Opublikowano: 08.12.2014

Budynek Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto stworzyliśmy specjalną propozycję zwiedzania MOCAK-u przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Osoby niewidome i niedowidzące zapraszamy do grupowego lub indywidualnego zwiedzania Muzeum z przewodnikiem. Odbywa się ono po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Przewodnikiem jest konserwator sztuki najnowszej, Zofia Kerneder-Giemborek, która odbyła niezbędne szkolenia w zakresie współpracy z osobami niewidomymi. Oferuje wsparcie w poruszaniu się po przestrzeni Muzeum oraz wskazuje prace możliwe do poznania metodą sensoryczną. Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać w Dziale Obsługi Widza, tel. +48 12 263 40 00, recepcja@mocak.pl.

Ponadto w Bibliotece MOCAK-u znajdują się materiały dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych, takie jak katalogi do wystaw w alfabecie Braille’a, możliwe do wypożyczenia, tyflografiki oraz audiodeskrypcje do wystawy Zbrodnia w sztuce oraz wybranych prac z Kolekcji MOCAK-u, powstałe we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier między innymi w ramach Warsztatu na Zachętę II.

Osoby niewidome i niedowidzące zapraszamy również na warsztaty organizowane w MOCAK-u.