OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawach MOCAK-u dla dzieci i dorosłych w języku angielskim

Oprowadzanie po wystawach MOCAK-u dla dzieci i dorosłych w języku angielskim

28.07.2015 godz. 11

Opublikowano: 09.07.2015

Zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u (każdy wtorek lipca, godzina 11) oraz Gender w sztuce (każdy wtorek lipca i sierpnia, godzina 15). Przewodczniką będzie Sabina Oroshi z Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu.

Szósta odsłona wystawy Kolekcji MOCAK-u jest prezentacją dzieł międzynarodowych artystów, pozyskanych do zbiorów Muzeum w ciągu ostatnich lat. W obecnym kształcie prezentacja składa się z kilku działów: konceptualizm, wideo, rzeźba oraz obiekt. Wychodząc naprzeciw dziecięcej potrzebie eksploracji, proponujemy oprowadzanie połączone z dobrą zabawą, która pozwoli całym rodzinom na rozwijanie umiejętności aktywnego odbioru sztuki i lepsze jej rozumienie.

Gender w sztuce to kolejny projekt MOCAK-u z serii konfrontującej istotne terminy cywilizacyjne z interpretacją artysty. Wystawa o charakterze międzynarodowym prezentuje prace około czterdziestu twórców. Wraz z muzealnym przewodnikiem zwiedzający będą mieli okazję uzyskania pogłębionej wiedzy na temat prezentowanych prac i rozmowy na temat swoich wrażeń.