OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Otwarte oprowadzanie po wystawie //„Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska// z udziałem artystki Akvilė Anglickaitė

Otwarte oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska z udziałem artystki Akvilė Anglickaitė

02.03.2024 godz. 11

Opublikowano: 22.02.2024

W sobotę, 2 marca, o godz. 11 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska. W zwiedzaniu weźmie udział Akvilė Anglickaitė, której pracę Ocean można oglądać na wystawie.

Wystawa prezentuje najważniejsze tendencje oraz postaci współczesnej sztuki litewskiej. Jej motywem przewodnim jest paradoks w sztuce. Na wystawie prezentowane są instalacje, wideo, rzeźby i inne obiekty, które stanowią jedynie wycinek sztuki litewskiej ostatnich 30 lat.

Akvilė Anglickaitė to litewska artystka, która w swojej wczesnej twórczości podejmowała wątki związane z płcią, tożsamością i kwestie społeczno-ekonomiczne. Praca Ocean stanowi zwrot w jej artystycznej karierze. Anglickaitė zaczęła tworzyć instalacje totalne, które pobudzają zmysły widza i przywołują doświadczenie przestrzeni.

 

Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników, finansowane ze środków Litewskiego Instytutu Kultury. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy Recepcji MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Czas trwania: około 90 minut.