OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Otwarte oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie //Jedzenie w sztuce//

Otwarte oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie Jedzenie w sztuce

26.04.2024 godz. 17.30

Opublikowano: 09.04.2024

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy do MOCAK-u na zwiedzanie wystawy Jedzenie w sztuce z przewodnikiem w języku ukraińskim. Wstęp w cenie biletu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Szacowany czas oprowadzania to 90 minut.

Jedzenie w sztuce to 11. wystawa z flagowej serii MOCAK-u, w której konfrontujemy ważne obszary życia z refleksjami artystów. Prezentujemy prace 66 artystów z wielu krajów, w różnych mediach, takich jak malarstwo, fotografia, wideo, obiekt i instalacja. Jedzenie to czynność społeczna, podstawa tożsamości, a nawet narzędzie oporu. Współczesnych artystów niepokoi tak niedosyt, jak nadmiar żywności. W pierwszym przypadku głód, nierówność, kryzys humanitarny, degradacja społeczeństwa, upokorzenie, w drugim – konsumpcjonizm, marnotrawstwo, zdrowotne skutki źle zbilansowanej diety. Na wystawie analizie został poddany zarówno eksponowany w sztuce od wieków estetyczny potencjał jedzenia, jak i jego aspekty etyczne i światopoglądowe.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Cracow Art Week KRAKERS, którego tegoroczna edycja odbywa się od 12 do 19 maja pod hasłem „Czuj, czuj, odczuwaj”.