OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Panel dyskusyjny: //1929/1955. Pierwsze documenta i zapomniane pokolenie artystów//

Panel dyskusyjny: 1929/1955. Pierwsze documenta i zapomniane pokolenie artystów

01.12.2022 godz. 18

Opublikowano: 15.11.2022

W czwartek, 1 grudnia 2022 roku, o godzinie 18 zapraszamy do MOCAK-u na panel dyskusyjny poświęcony najważniejszemu wydarzeniu sztuki współczesnej na świecie – documenta. Od 1955 roku odbywają się one co pięć lat w niemieckim mieście Kassel i trwają 100 dni. Rozmowa, w której udział wezmą Birgitta Coers, Jürgen Kaumkötter oraz Maria Anna Potocka, będzie dotyczyć genezy wydarzenia, jego twórców i roli w sztukach wizualnych okresu powojennego. Oprócz początków documenta omówiona zostanie również ich tegoroczna, 15. edycja oraz dotyczące jej kontrowersje.

Panel wpisuje się w projekt badawczo-wystawienniczy 1929/1955 >>, prowadzony przez Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen wraz z archiwum documenta.

Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim. Zapraszamy do sali audiowizualnej Muzeum. Spotkanie będzie transmitowane online na Facebooku MOCAK-u >>

Uczestnicy: Birgitta Coers (dyrektorka archiwum documenta), Jürgen Kaumkötter (dyrektor Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen), Maria Anna Potocka (dyrektor MOCAK-u).


Wystawa w Muzeum Centrum Sztuk Prześladowanych oraz dyskusja panelowa w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK są dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Nauki Kraju Związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii