OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Piknik sąsiedzki//. MOCAK w parku Stacja Wisła

Piknik sąsiedzki. MOCAK w parku Stacja Wisła

08.06.2019 godz. 11–18

Opublikowano: 31.05.2019

W sobotę 8 czerwca w godzinach 11–18 ramach Pikników Krakowskich zapraszamy na spotkanie w parku Stacja Wisła na Zabłociu. Będzie można wziąć udział między innymi w warsztatach Sztuka na wyciągnięcie ręki, uszyć torbę na zakupy w ramach społecznej akcji Wielorazówka czy skorzystać z biblioteki plenerowej związanej z tematyką wystawy Natura w sztuce.

  • Inauguracja akcji społecznej Wielorazówka

Uczestnicy w ramach warsztatów uszyją wielorazowe woreczki z powodzeniem zastępujące torebki foliowe na warzywa i owoce. Po stworzeniu własnego woreczka każdy będzie mógł zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów oferujących warzywa i owoce.

  • Sztuka na wyciągnięcie ręki. Poznaj prace prezentowane na wystawie Natura w sztuce

Wiele prac na ekspozycji kusi swoją fakturą oraz mnogością zastosowanych materiałów, aby ich dotknąć. Podczas Sztuki na wyciągnięcie ręki można poznać próbki materiałów, z których wykonano wybrane dzieła. Każdy uczestnik dostanie też mapkę, która pozwoli później odnaleźć prace z warsztatów na wystawie Natura w sztuce.

  • Poczytaj o naturze!

W biblioteczce plenerowej na czytelników będą czekały wybrane publikacje związane z tematyką wystawy Natura w sztuce. Resztę księgozbioru udostępnianą również w ramach wypożyczeń można znaleźć w Bibliotece MOCAK-u, w budynku B.

 

Prowadzenie: Anna Pyzik – bibliotekarka, edukatorka, animatorka kultury. Od 2015 roku pracuje w MOCAK-u, obecnie w Dziale Wiedzy o Sztuce. Współzałożycielka krakowskiego Foodsharingu. Instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

 

Do zobaczenia w parku Stacja Wisła!

Atrakcje mają charakter otwarty, bez konieczności rezerwacji miejsc.

Więcej informacji o Pikniku Krakowskim >>