OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powrót książki// (2)

Powrót książki (2)

Opublikowano: 12.10.2013

Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Biblioteka oraz Dział Edukacji MOCAK-u serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno-społecznym, którego celem jest odkrywanie nowych funkcji książki.
12 października od godziny 12 do 16 zapraszamy do Arteteki na warsztaty edukacyjne, podczas których część dawnych zbiorów bibliotecznych zostanie przekształcona w prace artystyczne.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zmienić wybraną przez siebie książkę w obiekt artystyczny. Przez kolejny miesiąc powstałe w ten sposób dzieła będą prezentowane w Artetece obok prac profesjonalnych artystów. Każda z osób, która zdecyduje się przetworzyć książkę, otrzyma los. W trakcie wydarzenia wieńczącego projekt prace artystów oraz uczestników warsztatów zostaną rozlosowane wśród wszystkich twórców.


Akcji będzie towarzyszyć wystawa Poznaj inną stronę. Zaprezentowane zostaną na niej książki artystyczne, które powstały w MOCAK-u podczas projektów edukacyjnych. Inicjatywa jest kontynuacją Powrotu książki, wydarzenia inaugurującego działalność Biblioteki MOCAK-u w marcu 2012 roku.
Artystów zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o kontakt: biblioteka@mocak.pl.

Miejsce warsztatów: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).